Будапешт. Музичне.

17 Січ

Звучало тут усе, втім так, як завжди мені звучить нове місто. Втім, колись я тут бувала на хорових фестивалях. Нині ж конференція пам’яті Золтана Кодая особисто для мене була гарним приводом навідатися ще сюди, у самий центр Європи, до загадкового, екзотичного і такого притягального народу.

Я дуже люблю угорське, особливо гостре і гаряче. А якщо серйозно, то волею долі у 1995, після повалення совка саме Угорщина для мене стала першою країною, в якій можна було достеменно переконатися, наскільки ми відстали від усього світу. Тоді все, що я вміла, – розгублено озиратися, постійно боячись заблукати або опозоритися через незнання мови, невміння розслабитися, повсякчасне бажання форинти перерахувати на рублі і тут само назад, бо весь час здавалося, що всі тебе дурять, зрештою, десь так воно і було тоді…

Нині ж трохи попустило, і слава Богові. Фотографії і чернетки хорів Золтана Кодая у музеї, чудовий концерт камерної музики Ерньо Донаньї, майже у нас незнаного. А крім того – розкішна органістка у костелі св. Ференца мальтійського ордену. Взагалі-то я не люблю орган, і часто мені здається, що виконавцю банально не стає сил підкорити цього гучнодихаючого монстра. А тут (починався вже адвент) – меса, причастя, повна зала народу, мальтійські приспущені знамена, поряд лікарня і “швидка” – і концерт: стандартний набір хоральні прелюдії й токати Й.С + шось Ліста і на додачу сучасний мадярський композитор, не згадаю зараз, і все це бездоганно, пишно, струнко, динамічно і геть безкоштовно водночас.

Опера на проспекті Андраші – на реконструкції. Натомість за два квартали від неї, як і положено в місті Імре Кальмана, на повну силу працює Оперета. І дає навіть “Севільського цирульника”, хоч я особисто у приміщенні колишнього кабаре воліла б “Маріци” чи “Сільви”. На вулицях і біля Karácsonyi Vásár, різдвяних базарчиків, духові оркестрики грають вже різдвяні антеми, і це так мило, бо половина виконавців пенсіонери, а інша – підлітки, і серед них дівчатка.

Ще багато чого звучало там, і дуже по-різному. я потроху буду розповідати, зараз фото.

 

IMG_0545 Опера

 

 

Ференца Ліста поважають дуже

IMG_0502IMG_0510IMG_0511

Це я будівлю Опери обходила по периметру, і багато було таких пишних красномовних деталей – власне, свідчень, чому свого часу не дуже тут пішла оперна справа – в місті, де завжди любили оперету і канкан.

IMG_0609

Консерваторія

IMG_0718

конференція, вечірній концерт

 

IMG_0710

перед цим – доповідь про Ерньо Донаньї.

 

далі буде.

 

 

 

Advertisements

Одна відповідь to “Будапешт. Музичне.”

  1. ванда Січень 20, 2018 at 6:32 pm #

    давно чекала на чекан з яскравими враженнями і от…дякую.дуже цікаво,здається і я за вами там потихеньку скрадаюся.пишвть обов.язково далі.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: