Сама Музика

2 Вер

 

DSC_0739

“Таня Тер-Ованесова талантлива чрезвычайно”.  Приблизно так (цитую по пам’яті) написав колись її наставник з композиції Борис Миколайович Лятошинський. Коли я надибала в мемуаристиці ці слова, мимоволі всміхнулася – такою ніжністю, повагою та доброзичливістю, такою пошаною до непересічного таланту вони відлунювали.

Так було тоді. Так є завжди, бо Тетяну Олександрівну я знаю, страшно вимовити, вже років сорок. Навіть давніше, ніж коли на першому курсі консерваторії дізналася, що по сольфіку й гармонії потрапила – о щастя! – саме до неї, адже у Криворізькому училищі магія прізвища “Бондаренко” була незаперечною, нас вчили (і не без успіху) за її методикою.

Минуло багато років. І от уже я сама вчу студентів за принципами стильового сольфеджіо. Музикування, і насамперед спів не абстрактних нот, а конкретної музики певної історичної доби, певного стилю – це було так цікаво і так надихало… і нехай не стало, як у самої Тетяни Олександрівни, справою життя, все ж подарувало кілька незабутніх років у Музиці.

Нині ж я просто сказала їй у телефон: люблю. Це чиста правда. Неймовірно ціную її хороше відношення – аж із того часу, коли на другому курсі за п`ять днів до народження Ганнусі з усієї сили намагалася “закрити сесію”, і думаючи вже тільки про свій величезний живіт, усе ж белькотіла щось малозрозуміле про мажоро-мінорні ладові структури…

Кафедра довго радилася, нарешті змилувалася й поставила мені четвірку. Тетяна Олександрівна випурхнула щаслива, ніби оцінку подарували їй. І сміючись, ласкаво погладила мене по голові: “Леночка…”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: