Гьореме

22 Лип

Туристичний центр Каппадокії. Цілком заслужено, бо зручне розташування – втім, у Туреччині з Kamil Koç і ще десятком автобусних перевізників зручно добиратися всюди. Комфортність автобусних маршрутів у країні – окрема пісня. Їдеш – і хочеться їхати вічно, і цим усе сказано. Причому як у VIP-автобусах Volvo, де в ряду не чотири, а три сидіння, широкі, м’які, розкладаються і ногам вільно – так і в невеличких долмушах, де водій почекає, підбере і висадить у будь-якій точці як роботягу, тітку з кошиком, так і тебе, туриста, що знає лиш “мерхаба”.

Але повернімося до Гьореме. Містечко знаходиться у такій собі чашці, долині серед гір. Тому найперше варті уваги панорами. Ні, звичайно, музей під відкритим небом з його десятком церков вражає. Першохристияни перебували тут кілька століть – майже невразливі, і сама природа цьому сприяла. Крім власне печер збереглося не так і багато, але все гідне уваги ретельно відновлюється і реставрується, особливо стінові розписи – то охристо-червоно-коричневі, то глибоко-сині. Дуже гарно.

IMG_0097

Але панорами Гьореме і навколишніх долин – над усе. Просто треба увійти в ритм з довкіллям. Зупинитися. Почекати слушної миті – найкращого освітлення чи просто підходящого настрою. А ще цікаво серед безлічі хаток під ногами вгадати ту, де ти будеш нині ночувати.

Шукаючи genius loci, взагалі-то люблю починати з тісного провулочка чи напівзруйнованої стіни неправильної форми. Але ж існує загальна порада мандрівникам: огляд нового міста починати з найвищої точки, всеохопність, мовляв, цілісне враження і вища гармонія. Хтозна. Причин дертися на гору у людини багато.

 

P_20170527_175353

 

IMG_0142P_20170527_194023

 

Втім.

На одну з панорам нас повіз хазяїн готелю, привітний Мехмед. Підійшовши до краю, поглянув униз, на передвечірнє Гьореме, і задумливо мовив:

 

I wish it will be mine.

 

Отож-бо.

 

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: