Ентропійне

7 Бер

Що не кажи, а кращої за конструктор розваги годі й уявити. Щоб отаке було красиве і корисне, і око радувало, і пальчики займало, і між іншим і мисленнєвий розвиток прискорювало.

У дверях Лего-кімнати Маркуша зупиняється лиш на мить, потім відкидає мою руку й рішуче прямує до “басейна” з різноколірними детальками, я тільки й устигаю зняти з нього чобіточки. На краю – ретельно збудовано розкішний двоповерховий будиночок, з підйомничками, сходинками, газончиками, палісадничком, терасками й балкончиками, є такі великі конструктори. Втім, малий витримує хвилин двадцять, щонайбільше півгодини, потім починає відволікатися й капризувати.

Трохи ще маленький. Збираємося. На вході сім’я. Тато, мама, хлопчик років восьми. Пацан ступає туди, звідки ми щойно вибралися, –

і одним вправним рухом розносить будиночок.

Ущент.

Дівчинка-інструктор добре навчена поводитися з клієнтами. Тому лиш перепитує:

– Ти це серйозно? Його троє хлопців будували тут з самого ранку.

Той не відповідає. На обличчі дурнувата посмішка. Шо тут скажеш? За спиною – мама й тато. Татко либиться так само. Мамине обличчя не виражає нічого.

На моєму обличчі теж нічого не відображається. Мабуть. Хоч я добре знаю як воно. Роками будувати стосунки, концепції, цикли, думки, навички, настрої… А потім приходить шось чи хтось – і руйнує то враз. За мить. Дурнувато всміхаючись.

А ти ж йому що? А ти вилазиш з-під уламків і починаєш знов терпляче вкладати цеглинку на цеглинку. Був у моїх дітей улюблений мультик “Скала фрегглів”, а в ньому – такі собі дузери, чий сенс життя якраз у цьому й полягав. Не нарікаючи й не жаліючись, відновлювати свої будиночки з ганочками й палісадничками – без огляду на те, що якась зловредна істота раз за разом приходить то все руйнувати.

i86^cimgpsh_orig

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: