Pa rum pum pum pum

13 Січ

До сьогоднішнього святкового вечора, до грудочки кашки і кільця ковбаски – ще один керол, який колись чула у виконанні АВВА, а потім і Стіві Вандера, і Френка Сінатри, і взагалі його багато хто співає, але за багаторазово повтореним парапапапампам губиться сенс. А сенс глибокий і символічний, занурений у безліч контекстів і тому здатний на безліч трактувань.

Встань, почув я, Всевишній народився, ходімо ж до Нього з дарами, і хто що має, покладімо перед Ним. І заспіваймо осанну Йому – па-рам-пам-пам-пам.

Святе Дитя! Я так само бідний як і Ти, не маю чого подарувати. Хочеш, заграю Тобі на барабані ?- па-рам-пам-пам-пам.

Посміхалася Марія, і осля з ягнятком відбивали такт – па-рам-пам-пам-пам. Я старався як тільки міг – і Він сміявся до мене.

До мене й мого барабана.

 

Сам carol не є таким уже давнім, натомість французька легенда про жонглера налічує десь із вісім століть і відома в багатьох варіантах. Був собі жонглер, веселий, грішний і бідний. Став перед статуєю Богородиці і почав просити її про якусь милість. Оскільки ж не мав грошей на пожертву, то на підкріплення прохання станцював їй так добре, як умів. І статуя посміхнулася. І зглянулася.

Ідея плідна і глибоко християнська – віддячити тим, що є, платити тим, що маєш, вкладати те, що можеш. А в контекстних колах відгукується безліч мистецьких втілень – крім євангельских волхвів, оповідання О’Генрі, в якому двоє закоханих не замислюючись віддали один одному надорожче. І прагнення українських партесників заради святкових співів у церкві вдягнутися якнайяскравіше, підкресливши свою радість; і Пігмаліонову Галатею, що отримала душу через велике бажання того, хто її щиро любив; і численні перекази про плачучі ікони, і я вже мовчу про Der kleine Trompeter, що з простодушного німецького маршу перекочував до піонерської табірної пісні, і ми співали то вже геть не задумуючись про спартаківців і уявні атаки, попереду яких ішли уявні маленькі барабанщики зі своїми друзями-барабанами.
А pa rum pum pum pum на бекграунді підтягне сюди і сугестію Равелевого Болеро, і ритуальні тубільні дійства з тамтамами, і ще багато чого.

 

Із празником будьте здорові. Новий Рік – він такий. Ворота у нове й незнане.

насолоджуйтеся.

 

 

 

 

 

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: