Бабині каші

10 Січ

У народі так називають 8 січня, тобто Собор Пресвятої Богородиці. Колись так само, як на Різдво носили вечерю хрещеним, наступного дня щось несли “своїй” повитусі.

Я про це тільки читала, бо народна складова втрачена разом із повитухами. Натомість усяких різних каш у цей мій візит до Кривого Рогу було – хоч із ложкою ходи. У тих краях кутя більше схожа на коливо: ріденька солоденька кашка, майже ніколи не з пшениці,  тільки з перловки чи рису. Снігова ж каша на шляхах утворилася така, що між КрР і Кропивницьким ми півгодини стояли в заметах, чекаючи, доки грейдер прогорне вузеньку доріжку і наш бусик терпляче посуне за ним від Лозуватки до Гурівки, а звідтам до Братолюбівки, розминаючись носом у сугроб з так само терплячими вервечками фур і нахабними місцевими жигулями.

То ще не вся каша. Тільки ми сіли, як водій підморгнув: ща кінчік будєт. Хлопець був такий радий зробити нам приємне, що протестувати було годі. Кінчік так кінчік.

Почалося, щойно позбирали всіх криворізьких. Називалося “Полицейский с Рублёвки”. Не виділа жодного сенсу качати права, позбавляючи півтора десятка земляків насолоди (час від часу я зиркала на попутників, більшість дивилася не просто так, а з відкритим ротом). Тому нам з малим лишалося поглядати на екран, обговорюючи дещицю прийнятних речей. Ну, і ворога треба знати в обличчя, а то у власному соці варячись і не маючи ТБ вдома, почуваєшся з часом зовсім ОК, коли насправді ОК не все – а дещо й зовсім не ОК.

Друзя,

сука, жопа і гавно уже навіть не запікуються. Замість матюків фальшиво-сором’язливі пі-пі, за якими ясно чуть оригінал. Головний герой – Робін Гуд, дядя Стьопа, містер Твістер і трійко Знатоків, разом узяті. Менти дебіли і бухарі, начальнікі сатрапи і бухарі, діди ізвращєнци, дівки чи оторви на крадених байках, чи валютні шалави. Інтер’єри з глянсових журналів, суми шестизначні і в баксах, музика з радянських кінофільмів, пейзажі з 3D, футбол наше фсьо, крокоділ Гєна і Чєбурашка наше всьо. Пушкін теж наше всьо, але так було завжди.

І все це ОК для більшості, бо я чула, хто іржав і хто захоплено скрикував. Підозрюю втім, що хтось із попутників роздивлявся малобюджетний серіал, як і я: ніби шкірку цибулі під мікроскопом. Але ж у значної частини моїх земляків у голові та сама каша, що й у північних сусідів. Справді: назвати Рубльовкою мільйонерський райончик –  оксиморон, як “горячий снег”. Але у Ворзелі в мікрорайоні “Дубровка” теж є “Рубльовка”. Щоправда, це секонд-хенд, але у подвійному оксимороні своїх земляків мені запідозрити важко.

Так само важко зрозуміти, як у Кривому Розі частина крамниць і досі “імпєрія мєбєлі” чи “гастрономчікЪ”. Як вулиця Кремльовська і досі Кремльовська. Як непотопляємі крєпкі хозяйствєнікі развівают город: до голих стовбурів обрізані дерева, що обростуть хіба років за 3-4, широчезні проспекти, де по двох днях снігопаду такі “бабині каші”, що не передати словами, бо не валявся кіт, а не те шо грейдер.

І рідкісний міський тролейбус відправляється від вокзалу о п’ятій двадцять – рівно за хвилину ДО прибуття київського потягу. І в очікуванні Водохрещі берег ставка замість піска викладений плиткою, а в плитку вмуровано три пафосні капітальні лежаки. А в Дитячому парку Гоша плигає по тих самих гойдалках і літачках, що і його тато, дядьо і тьотя. Більше того: я теж на них гойдалася в першому класі, парк саме відкрили, і звався він Новий парк, а поруч постав трест “Лєнінруда” і звався, ясна річ, Новий трест.

Власне. Трест “Лєнінруда” нітрохи не гірший за “горячій снєг”. Сутність совка – патетично підвиваючи, робити паскудства, молоти дурниці, плутати причину й наслідок і поєднувати глибини з висотами і дощ із двома студентами. І вже ніхто того не слухає, не читає і не помічає.

Та й слава Богу. У парку “на двацатом” (двацатий партс’єзд, ясна річ) відкривається алея Героїв. Справжніх героїв – тобто бійців легендарного батальйону “Кривбас”.

Такий оксиморон, виявляється, можливий теж. Велика річ пропорції.

p_20170106_135415_001

p_20170106_135928

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: