Сервіз “Мадонна”. Голуб’ятники й голуб’ятні.

1 Січ

– Де Мишя? Ты не видел Мишю? Ой шо вам сказать. Токашо был здесь. Он всегда бывает здесь в воскресенье в восем утра.

Похід на Птічку в неділю рано – то було святе. Багато років ми знали, де їх знайти в разі чого. Дєдушку і всіх його друзів-голуб’ятників, а серед них були уже різні, колись-бо сам Щербицький мав величезну стаю і ганяв голубів.

Не рахуючи дєдушкі, якого тут називали “папа” або “Мішя”, найколоритнішим у клубі був, безумовно, Андрій Степанович. Знайомлячись, він простягнув мені мініатюрну долоньку і дивлячись знизу, промовив привітним тенорком:

– Папин друг.

gofman-191x300 Андрій Степанович був ліліпутік. Жив на Куренівці, але все одно – босяк подольський, бо виріс на Юрківській, і десь на розі з Костянтинівською, здається, довгі роки ще стояла його голуб’ятня. Він був серед них найстарший, а зважаючи на свою особливість узагалі аксакал, бо у ліліпутів, кажуть, рік життя йде за півтора. Я знала про нього також, що замолоду зіграв роль турченяти в “Запорожці за Дунаєм”, на отриманий гонорар купив голубів, і недобрий вітчим дозволив нарешті малому тримати їх на горищі. А по-серйозному діло пішло вже після війни – бо за часів окупації тримати голубів німці забороняли суворо аж до розстрілу.

%d0%b0%d1%81

Експертом він був незаперечним. Його всі слухали з повагою – але і просто любили за незлобивість і легкий характер, жартома піднімали на руки, всюди брали з собою, ходили всім кагалом до нього в гості (він жив із сестричкою, теж манюнькою).

Давно нема Андрія Степановича. Нема і його голуб’ятні, хоча хтозна. При життю він боронив її відчайдушно, навіть коли навкруги піднімалися вже багатоповерхівки: “вы коммунисты или фашисты? нет разницы, раз голубей уничтожаете!”

Але ж при з’їзді з ірпінської траси на Біличах стоїть дуже схожа. А раптом його?

І ще знайшла в інеті картинку. Більше на дєдушкіну схожа. Такі да, вони сині були, казали, голуби вирізняють цей колір.

%d0%b0-%d1%81%d1%82%d0%b5%d1%88%d0%b8%d0%bd-%d0%b7%d0%b0%d0%b1%d1%8b%d1%82%d0%b0%d1%8f-%d0%b3%d0%be%d0%bb%d1%83%d0%b1%d1%8f%d1%82%d0%bd%d1%8f

А. Стешин. Забута голуб’ятня.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: