Сервіз «Мадонна». Юрківська, 25

1 Гру

 

На сліпій стіні цегляного п’ятиповерхового будинку на розі Межигірської досі є чорний слід. Колись тут до стіни хрущовки дотикався дах нижчого дореволюційного будинку.

Я прокинулася від тягучого «Пажааааааар! Пажаааааар!», на годиннику було 04:20, крізь сон чулося «Вайнаааа! Вайнаааа!», і мабуть, не тільки мені. Жильці тридцять четвертого-бе номера прикипіли до вікон. Двоповерховий дерев’яний двадцять п’ятий на протилежній стороні Юрківської горів яскравим полум’ям. Жильці вже винесли у двір бебехи – дещо з меблів, постільну білизну, хрусталь-фарфор з сервантів. Стояли й дивилися на вогонь.

Стояли не всі. Хтось кудись біг, хтось тяг відра й лопати, але загалом не дуже завзято. Пожарка недалеко, на Нижньоюрківській. Але поки її викликали, поки вона їхала, дах вже впав і безладна купа дощок не лишила жодних надій.

А може й лишила. Погорільців розмістили в гуртожитку промзони. За недовгий час дали квартири. А копчений слід від вогню залишився досьогодні як свідоцтво про один з радикальних способів вирішення квартирних питань на Подолі 80-х.

Стало трохи менше роботи, бо я носила пошту на Юрківську, 25, тож заходила всередину. З зовнішньої критої галереї з балюстрадою двері вели просто до кімнат –без жодних тамбурів. Своє взуття мешканці знімали «на карідорє», тобто ззовні, і там-таки складали в скрині. Залишити просто так не можна було – інакше на ранок взуття з’їдали пацюки.

Туалет був у дворі. Просто двері у цегляній сарайній стіні, на якій нещире «ТУАЛЕТА НЕТ», заперечувало реальність, бо те шо туалет є, чутно було за сорок кроків – як з вулиці, так і з другого поверху.

 

Мене довго цікавило питання: що відчували тієї ночі жителі сусідньої хрущовки? Тепло їм було за стіною чи жарко? Но то був уже не мій участок, тож не було в кого спитати .

img_0005

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: