Лемеші знову

19 Лис

Чернігівщина цього року приємно вразила доглянутими полями, частково озораними, частково зеленими під озиминою, акуратно зібраним врожаєм, комбайнами на кукурудзяних полях – помалу, но розвертаємося у вірному напрямі.

Було десять хвилин на Лемеші. Трьохсвятительська церква (за ймовірного авторства Григоровича-Барського) зачинена, закритий навіть двір, що взагалі дивно і неприємно. Зате роздивилися будинок народного училища, збудований 1910 року коштами нащадка Розумовських Каміла Львовича – гарний містечковий модерн, з ялинковою алеєю, фігурним ганочком, вишуканими віконницями і майоліковими прикрасами нижньої частини. Каміл був представником австрійської гілки роду Розумовських, першим почав цікавитися своїми знаменитими предками і збирати колекцію їхніх приватних речей. Він чотири рази бував на батьківщині своїх предків, навіть на персональному авті приїжджав (початок ХХ ст.))), фінансував створення книжки про них, вкладав кошти у будівлі (читала, що в Батуринський палац збирався вкласти, але не встиг, бо почалася війна).

Будівлю цю я бачила років вісім тому. Тоді в ній дислокувалася агрофірма імені Розумовських. Зараз згадки по фірму нема, натомість є напис “народне училище”. Ще: якщо вірити відомій мандрівниці Блеці (Ірині Пустинниковій), саме на цьому місці стояла хата Наталки та Григорія Розумів, і саме тут народилися Олексій та Кирило Розумовські, видатні українці, що сподобилися мати вплив на долю тогочасних українських земель.

фото:

img_0019

загальний вигляд

img_0020

ближче

 

img_0021

поцяцьковано гарненько

 

img_0025

 

церква така сумовита. У такому ракурсі добре видно, що задумувалася вона як ротонда. Уявіть собі, як прегарно виглядала би без дзвіниці. Утім, так теж непогано. Десь читала, що 1914 року зсередини її розписував Михайло Бойчук. Якщо колись і пощастить зайти всередину, то навряд чи розписи збереглися.

img_0030

і ось хатинка якраз напроти народного училища, тобто хати Розумів. симпатично.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: