Тімішоара. Музичне. Вечірнє.

7 Лис

img_0090

Це мої ноги, якшошо, тоді коли Юрчикові пішли собі на міжнародний музикологічний конгрес з робочою англійською. Так розпочалася музична складова поїздки.

При конгресі я була небайдужим уболівальником. Але то вдень. А ввечері можна було насолоджуватися Оперою, де на наше щастя саме давали “Адріану Лекуврьор” Франческо Чілеа, велику, добротну, драматургічно переконливу італійську оперу початку ХХ століття, з прекрасними болгарськими й місцевими солістами. А наступного вечора – Філармонією, де концерт сучасної музики був такий собі (давно набридлий перестарілий авангард, прецінь авангард молодий бавився у таке років п’ятдесят тому), зато прецікава була виставка світлин Тімішоарської фабрики музичних інструментів.

На доданок – вуличні музики з Hey Jude та гайдуцькими піснями, вогняне шоу під індійські мантри, попсовеньке, но видовищне; ну й Tu Ardeal, tu Ardeal, iti suntem osteni, стократ повторене перед поїздкою иць сунтем оштень, аби хоч трошечки призвичаїтися до мелодики румунської мови.

Друге і третє вийшли пов’язані, логічно, що музика брала гору ввечері, в той час як удень панувала архітектура. Музикологічний конгрес не рахується, але спасибі, що відбувся, навряд чи без нього ми б сюди потрапили …

 

img_0237

Opera Română, час побудови 1872-75.

 

img_0142

всередині

img_0155

з балкона другого ярусу

img_0153

з балкона зовнішнього: П’яца Вікторіа раніше так і називалася: Оперна площа.

img_0148

img_0151

img_0158

Революція тут була, хай би що про це казав Бодрійяр, ще поговоримо.

 

img_0162

на виході з Опери. Палац Ллойда, нинішній корпус Політехніки.

img_0219

Банатська філармонія (Банат – історична область Румунії й Сербії). Великий зал – Саля Капітуль, ми навіть спиталися, як іти, нам розповіли în limba română (ромине, ромине) і ми – о чудо! – все зрозуміли.

img_0224

фойє. щоправда, гардероба ну, тому сиділи в пальтах. у польтах тобто.

img_0231

Місця наші були найкращі, квиток у центральну ложу філармонії, як і до партеру Опери, однаково 30 леїв, тобто близько 200 грн.

img_0223

На виході – Алея зірок, з Лістом, Штраусом, Бартоком, Енеску…

 

Окремо про виставку. Багато років у Тімішоарі діяла фабрика музичних інструментів. Почалося з артелі з виробництва духових для дитячих мадярських оркестрів – дійшло до великого виробництва, авторського майстрування скрипок та акордеонів. Багато схожих фото войовничих підлітків з валторнами навперейми – у трикутних шапочках, плащах із золоченими застібками, гетрах і високих черевиках. Утікши за часів Чаушеску, фабрика тепер у Німеччині. Це славнозвісний Braun.

 

Наостанок вам гімн Трансільванії. Ардял по-їхньому. Румнський вокал, однак.

 

 

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: