Ізмір

11 Жов

Місто в Туреччині, яке слід відвідати з кількох причин – крім тієї, що там є на що дивитися, бо всюди є на що дивитися. Прилетівши до Стамбула у другій половині дня, можна сідати на нічний автобус до Ізміра. Профітів купа:

 

  1. У межах маршрутів автобусів і навіть долмушів (щось середнє між маршлом і робочою розвозкою) – усе Егейське Егегейське Егегегегейське узбережжя. Античні розкопки. Терени Першої світової. Морський відпочинок. Милуючі око краєвиди. Турецька гостинність і охайність. Помірні ціни.
  2. Мови навкруги турецька-англійська-німецька. Ризик зустріти рускоязичну бидлоту з торбами бухла мінімальний. Бидлота відпочиває у безпосередній близькості від дюті-фрі.
  3. Економите 50 еуро на ночівлі у Місті і день для егейського сонця.

Близько восьмої ранку ми вже на набережній. Ізмір. За часів античності – Смірна, один з найрозвинутіших і найнаселеніших полісів. Згодом – важливий центр Порти Оттоманської. 1919 відходить до Греції як населений в основному етнічними греками. 1922 року турецьке військо під керівництвом Ататюрка окупувало місто. Окупація супроводжувалась страшним винищенням християнського населення, тобто переважно етнічних греків і вірмен, великою пожежею в їхніх помешканнях та витісненням біженців на цю ж таки набережну. На рейді стояли кораблі, повіствує легенда, але ніхто не хотів допомогти. Ця подія увійшла  в історію як Ізмірська різанина, а роком пізніше, у 1923, відбувся обмін населенням між Туреччиною, Грецією та Болгарією – ясно що примусовий, чи ж нам не знати, як саме відбуваються такі обміни…

Переступаємо обережно, нам не раз уже доводилося ходити шляхами, де крові по коліна. Та зараз тут цілком по-європейськи, просторо, чисто і прохолодно.

img_5336

 

img_5341

img_5337

img_5344

 

чистота, спокій і сад сукулентів з лавочками для усамітнень (на одну людину тобто).

%d0%b8%d0%b7%d0%bc%d0%b8%d1%80-1880

старе фото набережної.

img_5351

Поруч символ Ізміра – Годинникова вежа, Izmir Saar Kulesi, витончена і граціозна.

так виглядає Ізмір кращим боком. Втім, від автовокзалу до набережної треба досить довго їхати міським автобусом, і пейзажі з вікна далеко не такі прозорі і світлоносні. Хоча в цілому затишно, багато старих грецьких будівель і німецьких споруд, прикмети міста водночас і азійського і дуже європейського.

img_5381

бакалейні крамнички з кавомелками у вітринах.

img_5380весільний крам

 

img_5376

 

корзо, пішохідна вулиця як будь-де в Європі

img_5362

img_5363

чимало старого грецького

img_5379

і взагалі балканського

img_5385

залізничний вокзал Басмане середини 19 століття. я сказала б, у німецькому дусі.

img_5361

img_5387

img_5369

кілька випадкових вуличних кадрів.

 

Часу було мало, ми не дослідили ні єврейського, ані циганського кварталів, ні Агори, ані руїн грецької Базиліки, ні Музею мистецтв ані оперного театру, в якому дають, наприклад, оперу Моцарта. Враження від Ізміра, підкріплене чорбою і гранатовим соком, лишилось дуже побіжне, хоч і приємне, треба було рухатися далі, далі узбережжям Егейського моря до уламків античної культури.

to be continued

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: