Знову хочу у Стамбул

10 Жов

Осінні дощі й вітри починають мені подобатися. Головне – тепло вдягнутися і вийти з хати, маючи на оці зухвалу мету. Наприклад, сфотографувати кленовий листочок у холодній воді. Чи відбиток собачої лапи на мокрому піску. Можна, втім, просто прийти на пляж у шалику й рукавичках, роздягнутися до купальника і забігти в озеро, бо стояти під дощем холодно і мокро.

А можна згадувати, як класно було рівно-рівно два роки тому. Якось так вийшло, що по турецькому тревелу ми вивісили у фейсбуці кілька фоточок, та й по тому. А між тим, поїздка була дотиком до незнайомого. Нового, дуже (і не дуже) старого, і щоразу актуального, бо якось хитро замішаного на спільній історії й усвідомленні глобальних якихось речей, про які раніше навіть не думалося…

Туреччина, жовтень 2014 року. Тоді ми тікали не тільки від осені, а й від реально навислої чорної біди. Війна наздогнала вже у лютому 2015, а тоді було ще тепло і майже не страшно, принаймні того турецького тижня. Без Стамбула Туреччина не починалася, тож увечері ми прилетіли в Сабіхи Гюкчен, на басі доїхали до азійського Кадикьоя, перепливли на паромі до Еміньоню і там уже взяли квитки на нічний рейс до Ізміра.

тут трошечки з Галатського мосту. Пишу, і пахне рибою і морем, і такий близький і знайомий Стамбул, що далі то більше схожий мені на Київ…

чи то Київ невловимо схожий на Вічне Місто, і не тільки троєщинським ринком, а й Софією, наприклад. Завжди згадую, як у перший стамбульський візит Дашка написала в аську, тоді була ще аська: ти дихай там, дихай! це наша земля! дивуюся, як досі мені не спадало на думку вивчити сто слів турецькою, може тому, що з оточенням розумілися без слів, жестами, цифрами, посмішками, “тунайт” і “окей”, а навігація стамбульська над усі похвали?

img_5329

 

img_5327

 

img_5330

 

img_5326

а зранку був Ізмір, зовсім інший, трохи турецький, трохи грецький, трохи німецький.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: