Одеса

16 Сер

IMG_0039

– Мадам Соня, где ви сохнете бильё?

Одеса дуже мила. Головне – не говорити, що їдеш на море. Їдеш до Одеси, а море буде невеличким приємним бонусом. Якщо пощастить.

Бо в Одесі море  капризне дуже. Натомість – море приємних несподіванок. Кудись ураз поділися тьоті з начосами, що хамили в магазинах і не давали здачі. Зараз неймовірно привітно всюди, і так усі чотири дні. Вуличної їжі повно, в Аркадії в кафешці пречудовий безалкогольний мохіто, на кожному старому будинку, на відміну від київських, зазначено час побудови і ім’я колишнього хазяїна.

Ми, наприклад, жили в будинку Буша. Буніна, 38. Перша половина ХІХ століття, двоповерховий жовтавий будиночок з розмальованим парадним, мармуровими сходами і розписами на стінах, як старими, так і зовсім новими. А всередині – правдивий одеський дворик, і ми там віталися та перемовлялися з сусідами, спершися  на підвіконня – як воно і має бути в Одесі.

IMG_0060

IMG_0048

лесня

Таких будинків повно, і кожен не схожий на інший, і водночас усі ніби притрушені пилюкою, і я навіть не знаю, що краще: відновити їх чимось глянсовим, матовим, білим і блакитним, чи лишити як є, втішаючись ароматом старовини і тліну.

Ще в Одесі платани. Акації. Відновлена канатна дорога на пляж “Отрада”.  Чавунні ворота до парадних. Дерев’яні різні двері з вулиці. Примхливі балкончики. Численні янголочки та атлантики під дахами. Трохи радянських символів, невинно вписаних у так само запилюжені будинки.

Порт, кораблі, яхти та якорі – музей під відкритим небом. Смугасті плаття, штани, футболки, капітанські кашкети – на всіх ятках. Іронічно-настійливі таксисти: “молодые люди, зачем вам трепать свою машину, оставьте ее и я отвезу вас куда надо”, “целодобово – это круглосуточно”, “зачем ты это пьешь, это же таблица Менделеева”.

Я дуже люблю це місто. Трохи фоток вам, ми з Буніна ходили на ЛАНЖЕРОНЪ, щоразу пішки, щоразу іншою дорогою, мостами, провулками, тупіками, закапелками.

IMG_0032

IMG_0036

IMG_0035

IMG_0040

IMG_0047

IMG_0030

IMG_0052

IMG_0037

зараз іще напишу

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: