Дрогобич: знайомство

16 Січ

Це прийшло з віком: усвідомлення чужої трагедії як власної. Майже. Но, власне, це прийшло і з досвідом подорожування – коли стоячи на поки що чужій для тебе землі, налаштовуєшся на її вібрації – і ось уже починаєш просто фізично, якимось особливим тремом і струмом (не можу точніше висловитися) відчувати напластування, судини й ущільнення життя, що було тут до тебе – вирувало, плакало, молилося, кохало, малювало, писало, будувало, гинуло, відроджувалося…
Дрогобич посередині “кольорової”, за Бруно Шульцем, зими спонукає до таких вправ – сердечних і інтелектуальних. Заїхавши з боку Трускавця, бачиш спочатку покинуті шахти і напіврозвалений завод, виправну колонію № 40 (вперше бачу, що назва пенітенціарного закладу великими синіми літерами по фасаду), далі вузька вуличка і скрут до центру, і сам центр з завеликою, як на райцентр, ратушею, з Ринком, таким як усі Ринки, обгороджені кам’яницями у три чи чотири вікна.
І базар, який чомуся у неділю вихідний. І костел, і Народний Дом. І безліч колись гарних, а нині потьмянілих будинків, іноді відремонтованих, іноді не дуже.
Театр, обласний музично-драматичний, в якому ми дивилися “Запорожця за Дунаєм”, повністю у традиціях Садовського і Кропивницького – з плахтами, кунтушами, вінками, очіпками, оселедцями, мальвами і дурнуватими маврами. Звичайна провінція, якою, повторюю, і міцна Україна.
Трохи фотографувала, люблю такі зимові дні без снігу для знимок, листя не затуляє і є якась особлива прозорість і приглушеність тонів.
Тут усюди відчувається, що колись за Австро-Угорщини місто було великим, багатим, значним за рахунок нафтовидобування. Потім була війна, Польща, Совіти, друга війна, німці, розстріли євреїв, Совіти, позбавлення статусу обласного міста, занепад…

про євреїв я окремо. зараз кілька випадкових фото, бо Дрогобич потребує довшого і глибшого вживання, власне, як і будь-що інше.
зараз отак. ту і далі – в основному житлові будинки:

IMG_5731

IMG_5718

IMG_5738

привіт від бабці Австрії: продухи на горищі.

привіт від бабці Австрії: продухи на горищі.

IMG_5729

IMG_5734

IMG_5737

IMG_5739

IMG_5720

ратуша з годинником

ратуша з годинником

дзвіниця костелу святого Бартоломія

дзвіниця костелу святого Бартоломія

далі буде.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: