Кузьмінський: Всьо чотко

3 Жов

натрапила на старе відео з Червоної Рути-1989. Гарні були ці останні роки совдепії, фіг з ними, з талонами на цукор і пральним порошком для багатодітних. Повітря стало свіжішим, ми дивилися “Взгляд”, співчували Сахарову, зачитувалися “Огоньком”,”Сменой” та “Студенческим меридианом”, тому на український панк-фольк-рок не дуже зважали. Це прийшло пізніше. Значно пізніше. Разом з усвідомленням того, що, власне, від Гадів тягнуться всі галузки і відгалуження українського року. Саме з Гадів, їхньої чудернацької суміші весільного аркану, коломийки, реггі, бугі-вугі, міських оркестрів Центральної Європи… і багато чого іншого, про що писати б окремо.
Це було якось дуже давно, в цілком доісторичну епоху: нині час якось неймовірно пришвидшився. Останніми місяцями мене переслідує художня візія: фінал “Острова Крым” Васілія Аксьонова.

…в соседней аллее за осколком мраморной колонны давно уже ждал конца церемонии полковник Сергеев. «Боже, как я живу, – думал он. – Чем я всю жизнь занимаюсь». В душе его была тревога, он часто посматривал на светящийся циферблат своих часов… Вдруг что-то случилось с современным механизмом: стрелки, секундная, минутная и часовая, закрутились с невероятной скоростью, словно, в бессмысленной гонке, а в рамке дней недели стало выскакивать одно за другим: понедельник, вторник, среда, четверг, пятница, суббота, воскресенье, понедельник, вторник, среда, четверг…”

…але насправді Кузі виповнилося б сьогодні лише 52 роки.

дивімося:

Advertisements

Відповідей: 4 to “Кузьмінський: Всьо чотко”

 1. 111 Жовтень 5, 2014 at 1:43 pm #

  Я помню Смену и Огонек, у тети раньше читал, они зачастую довольно чернушными были, даже говорят, это делалось специально, в мозгопромывочных целях.

  • mamache Жовтень 5, 2014 at 2:28 pm #

   там четко нужно разграничивать по годам. это очень важно. примерно с начала 1988 лавина пошла новых текстов: воспоминаний, отрывков из диссидентской литературы.еще забыла упомянуть “Юность”. у меня все это хранится. нет сил выбросить.

   даже анекдот был такой саркастический конца перестройки: “Что мы будем делать, когда это все кончится? – Как что? Читать старые журналы…”

   • 111 Жовтень 5, 2014 at 4:29 pm #

    Ясно, значит “работа была проделана”.

   • mamache Жовтень 5, 2014 at 4:34 pm #

    еще какая. целое поколение ужаснулось тому, что творили коммуняки. целая генерация получила прививку от совдепии.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: