NEWERMORE: забота о женщінє

16 Тра

Обіцяла виписати фрагменти з маминої книжки “Домоводство” 1955 року видання. До речі, жодної помилки на грубий том, і це безумовний плюс – як, власне, традиційне куховарство, кролівництво, квіткарство і безліч корисних порад.

так. надзвичайно корисних.

***
У нашій країні соціалізму Комуністична партія і Радянський уряд вживають всіх можливих заходів для блага і оздоровлення широких мас трудящих та продовження життя людини.
У боротьбі за довголіття головне полягає в том, щоб протягом життя людини не допускати і усувати все те, що послаблює здоров’я і призводить до передчасної старості. Серед заходів по зміцненню здоров’я людини і продовженню її життя велике значення має правильний гігієнічний догляд за шкірою.
***
При розширених порах сальних залоз рекомендується щодня протирати обличчя туалетним або столовим оцтом. Після зазначених вище процедур по догляду за жирною шкірою не слід вживати на ніч ніякого крему або жиру. За ніч залози встигають виділити достатню кількість шкіряного сала для того, щоб шкіра була ним змазана і набула нормального стану.
***
Дівчинці треба носити закриті рейтузи, їй не слід сідати без трусів на підлогу або на землю.
***
Треба стежити за чистотою тіла – кожні п’ять днів митися теплою водою з милом.
***
Від дітей треба вимагати під час сну тримати руки поверх ковдри.
***
Треба привчити дітей приходити до школи за 10 хвилин, щоб у них не залишалося часу на пустощі.
***
Категорично забороняється будь-кому подавати дітям пряму допомогу в розв’язанні задачі.
***
Всі учні VII – Х класів обов’язково повинні читати журнали: “Юный техник”, ” Техника – молодежи” та “Знание – сила”.
***
Пояс приметують лицьовою стороною до вивороту трусів, пристрочують, низ трусів обшивають косою смужкою. На лицьовій частині застібки пришивають гудзики, а на правій прометують петлі.

Досить, думаю. Хтось заперечить: життя було таке небагате й невибагливе. А мені не про це йдеться. А про те, що 1) протягом трьох речень модулюємо від Комуністичної партії до жирної шкіри; 2) поради зовсім і не поради, бо рясніють словами “повинні”, “вимагається”, “негайно”, “суворо”, “заборонено”…

І третє. Це секрет, але я розповім. Труси шили з недірявих частин старих простирадел. А також зі спинки чоловічих сорочок, коли вже геть протерся комірець і обтріпалися манжети. “По-хазяйськи” це називалося. А насправді – з тієї ж опери, що і пояс вірності у Середньовіччі чи стаття про дівочу честь у журналі “Здоров’я”. З головною метою – викликати огиду до тіла і взагалі тілесності.

гг. ви думали, “1984” Орвелла чим навіяний? Крім усього, і “Домоводством” же ж.

Advertisements

Відповідей: 3 to “NEWERMORE: забота о женщінє”

  1. Валентина Травень 16, 2014 at 4:47 pm #

    Ленк, пошла посмотрела – у меня хранится Домоводство 1958 г. выпуска, толстенная желтая книжка с вышивающей дамочкой на обложке – подозреваю, это переиздание того же фолианта, что у тебя. Советы и рекомендации те же. Я в детстве очень любила смотреть картинки в этой книжке – там и породы кур, и коровы всякие, и разные постройки во дворе, и красиво украшенные салаты… А че, полезная книжка, Интернета же не было… и рецепты простые, без “3,75 г сушеного непонятно чего” :))

  2. Damilli Травень 19, 2014 at 6:02 am #

    Мені особливо про руки над ковдрою сподобалося 🙂

  3. mamache Травень 19, 2014 at 6:12 am #

    так. у моїм житсадку було, на правий бочок і ручки долоньками скласти і підсунути під щоку. ніхто не міг пояснити для чого. на щоці після сну лишалися сліди.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: