Ваck in USSR. Наш Ленин

22 Кві

Прошлогоднее. но как раз уместно. ровно год назад начали попадаться ностальгические посты на Адми. заметьте

Так называлась книжка в суперобложке, мне подарила ее мама. Еще в детском саду.
Там не было сладенького дедушки Ленина с остренькой бородкой и всепрощающей улыбкой. Впервые я увидела последние фотографии – в Горках, инвалидное кресло, выпученные глаза, безмятежный взгляд инсультника. И там же про посмертные исследования в Институте мозга: целые участки были лишены питания, фактически отмерли, вещала книга, и все это подавалось под соусом огромной силы воли и нечеловеческого напряжения вождя пролетариата.

Сейчас не об этом чуть-чуть. Нещодавно на російському Адмі, взагалі-то непоганому ресурсі, побачила підбірочку дитячих фото радянських часів із ностальгійним текстом про щирі посмішки, доброту і дружність, з веселими зграйками діточок в однакових трусах і валянках, з розпухлими портфелями і саморобними корабликами в калюжі. Згадала, як у дитсадку об’явили: прийде фотограф, зніме всіх разом і кожного окремо, а ще виберуть саму красіву дівчинку і будуть фотографувати з портретом Леніна. Ми всі прийшли парадно, на мені було синє платтячко з білим комірцем, мама заплела дві коси, підвернула “баранчиком” і зав’язала великі банти. Для офіційної ж фотографії з Леніном вибрали Нелю з довгими чорними косами і червоними губами. Але щось там не склалося з Нелею, і в останній момент всадовили мене, наказали тикати пальчиком у портрет, не дивитися прямо в об’єктив, Адела Андріївна сяк-так розправила мені банти — і клац-клац-клац…
Наступного ранку дєвачкі завішали капроновими косинками вікна і двері у доміку на ігровій площадці. Мене всередину не пустили. Головувала Неля, яка тут мені просто і заявила — багато з себе ставиш.
Десь у мами є та фотографія. Тичу пальчик у суперобкладинку з мудрим і всевідаючим ленінським прищуром. А всередині книжки з інвалідного крісла блаженно-бездумно посміхається Ілліч.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: