Обернена піраміда: ConCord

14 Січ

IMG_4746

Завжди знаю: Музика спіткає мене де завгодно. Колись у темному й холодному залі Ніжинського педінституту для п’ятьох слухачів квартет ім. Лисенка грав Шуберта – і як грав! Власне, як воно й ведеться між професіоналами, а також за традиційною мораллю: де є двоє, там третій Христос між ними…

Так вийшло і тут. Я прибігла у невеличку залу ворзельського Уваровського дому навіть не за афішею, а за повідомленням у Фейсбуці: приїжджає ConCord. Чоловічий вокальний секстет – “мой любимый размер”; здається, природа сама підказала такий формат для найліпшого і найдосконалішого видобування і сприйняття багатоголосного акапельного співу – Take Six, ManSound, Піккардійська терція… Я й сама бавилася в подібне, і досить плідно, як бачу тепер.

Хлопці привезли різдвяно-новорічну програму: колядки, народні пісні, класику, джазові стандарти і перекладення старих хітів. Щось було зовсім нове, щось я з задоволенням упізнавала. Шестеро молодих та гарних і сьома Світлана, адміністратор і натхненниця, – веселі, серйозні, розкуті, зосереджені, свідомі важливості своєї справи, грайливі – це все ConCord.

Трохи професійного. Маю на що орієнтуватися, я казала вже. Зазвичай у такого типу колективах глибокий бас і дуже міцна основа, так би мовити, “плоть”, опертя піраміди, а десь на висоті один-двоє високих голосів “вишивають” свої візерунки. Тут же склад ризикований: один досить легкий бас, один баритон, ще майже юнацький, і чотири тенори, з горішнім – контратенором досить специфічного, яскраво індивідуального звучання. Скажу вам, з такого набору голосів досить складно утворити непохитне ціле. Але ж їм вдається. Тріо тенорів чували ми, чували: попри безкінечний пієтет до особистостей кожен на гвалт кричить сам по собі. А тут бач: коли часом страшно стає, що оте прозоре, майже невагоме ціле, раптом захитається, бо похитується, – то заспокоюю себе: не захитається.

Не захитається. Бо тут на стражі тонкі матерії: інтуїція, рефлекси, чуття співрозмірності й рівноваги, “відчуття ліктя”, ну, і власне музикальність в її найглибшому, майже клітинному сенсі.

Йшла додому – переді мною дивакувата тітонька тоненьким голоском виводила колядок. Я ж собі думала про інше: за якою ознакою притягнуто в концерт руську пісню “Ах ты душечка, красна девица”? І зрозуміла: за її вгаданою-почутою-намацаною первісною належністю саме до колядок, до старих як світ п’ятискладників, що у росіян зберегли наголос на третім складі, а у нас – на п’ятім:

“Я ж не царівна, не королівна,
Михайлова дочка, красна панночка”.

Перепрошую, друзі, це я про своє: читаю зараз “Дві руські народности” Миколи Костомарова. А воно, як завжди під сонцем, в’яжеться у тугесенький вузлик.

Що ж до оберненої піраміди як художньо-просторового відповідника до їхнього співу – то з такої фігури прегарні штуки виходять. Лотос, наприклад. Чи лілея – як прадавній символ лицарства і шляхетности.

Ось відео. Колядка та – концерт не той, лицо моё – рубаха не моя.

Advertisements

Відповідей: 8 to “Обернена піраміда: ConCord”

 1. Катруся Січень 14, 2014 at 11:29 am #

  Три тенори – Ви мали на увазі Паваротті і іже з ним? ну так вони ж “сольники”… то таке. Взагалі я тенорів не дуже… Але якщо говорити про тріо тенорів – то от російський “Релікт” – очень даже))) просто очень)))) Вони і зараз непогані, але 20 років тому – взагалі ульот башки, пардоньте))))

  • Катруся Січень 14, 2014 at 11:34 am #


   одне з найулюбленіших у них

   • Катруся Січень 14, 2014 at 11:36 am #

    картінкі заважають

  • Ляля Січень 19, 2014 at 6:50 pm #

   http://www.concordans.kiev.ua/
   Ось їхній сайт подивіться відео, сподіваюсь ваша думка зміниться.

   • mamache Січень 25, 2014 at 7:46 am #

    зміниться? в який бік? відео неважнецькі за звуком, коли Ви про це. мене не треба переконувати любительськими відео, маю їхній диск із партесами і чекаю подальших професійних записів. хлопці – суперпрофесіонали.

 2. mamache Січень 14, 2014 at 12:11 pm #

  Катрусько, м’якенько намагалася написати. я з тенорами ващє не дружу. коли ти пам’ятаєш, у мене в аутентику їх дуже швидко не стало і більше не бувало ніколи.

  сольники да. а тенори – сольники за своєю організацією душевною. білів мі. вийнятки можливі, але дуже рідкісні.

  • mamache Січень 14, 2014 at 12:14 pm #

   а рускі такоє. на любителя. мені більше до душі безвібратний спів)))))

   • Катруся Січень 14, 2014 at 12:49 pm #

    🙂

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: