Амосов

6 Гру

amo2

100 років нині. У моїй сім’ї – автор постулату “жесткое преодоление детренированности”. Уперше почала вживати, коли замучив радикуліт, коли найпростіше було піти за бурчанням хірурга місцевої поліклініки: “Шо ви мне такое говорите? Спина у вас болит? О! Спина у нее болит. У меня спина болит, у нее спина болит! У всех спина болит”. Або за співчуттям масажиста: “ну что ж… этот позвоночник лучше всего было бы выбросить и поставить новый”.

А Николай Михайлович со страниц потрепанной “Роман-газеты” советовал: делайте наклоны и круговые движения влево-вниз-вправо-вверх. Болит? – сделайте сто движений. Еще болит? – еще 250. Шо, опять болит? – тысячу движений сделайте.

и дело понемножку наладилось, не в последнюю очередь – благодаря амосовскому совету.

А второй его совет держу про запас, он сказал это за год до смерти. “Работайте, сколько возможно. Приходите на работу. И пусть вас не тревожит, что об этом думают окружающие, и особенно – ваши младшие коллеги. придет и их время понять это”.

И третье, немного не в тему поста, но в тему вообще. Из последних интервью:
“Куда идти? Только на Запад, к созреванию, к стандартам Северной Америки. Нужно учить английский: на нем уже пришел Интернет и много чего еще будет. В США утекают умы со всего света. На Россию заглядываться не стоит. Будущее ее туманно”.

Advertisements

Відповідей: 2 to “Амосов”

 1. Irina Rostovska Грудень 7, 2013 at 12:13 pm #

  Читала його “Мысли и сердце”- і дивувалась: із сім’ї неграмотних селян, безбатченко, така-сяка шкільна освіта, війна, злигодні, тяжка робота на лісопильні, (завважте – відповідне оточення!:) … до вузу тільки вступив у віці, в якому наші студенти вже отримують дипломи…- й просто і неймовірні інтелектуальні здобутки, глибина думки , широта інтересів, людяність – без жодного апломбу чи зверхности…
  І працював, що називається, “на износ”, не зважаючи на вік, не жалкуючи себе,
  а прожив довге, активне життя – майже 90!
  Подібне і в Солженіцина (до речі, по матері – українця) – до злиденного дитинства додайте ще й пройдену війну, потім арешти, совітські табори, етапи, висилка, дві !! онкологіі, одна з них прооперована там же, в таборі, ( де, як відомо, високий рівень медицини і дбайливе ставлення до пацієнтів), – отрута від КГБ, політичні переслідування, позбавлення громадянства зі статусом “державний зрадник” –
  та більшості з нас і одного з вищепереліченого було б достатньо, щоб зламатися… в тому числі й фізично, просто не витримати…
  І знову спостерігаємо довге життя – ті самі майже 90…
  Що свідчить про первинність і могутність Духу, а не фізичної сутності!

  Могутність фізичної сутності ми спостерігаємо у нашого гаранта:) – про його духовну сторону висновки всі мислячі люди зробили відповідні, я пишу це сміливо й відкрито, тому що впевнена, партія регіонів ніколи не читатиме такий пречудовий блог, як Ваш…:)

  • mamache Грудень 9, 2013 at 10:59 am #

   я теж собі так думаю, Іришко. Завжди згадую слова Дубравіна: “Леночка, Вы можете больше других? ну и скажите спасибо!” Час підтвердив його правоту. Можеш дати? а тим паче хочеш дати? – дай, дай, і ще зверху дай.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: