красный день календаря

7 Лис

IMG_1463IMG_2519

IMG_2600

ленин

Ніц я не ностальгую. Нема за чим. Майже зимові холоди, тепла білизна, раннє вставання, багатогодинне вичікування в колонах заради піторахвилинного проходу “на площадь вступают”, після параду – довжелезна черга здавання прапорів і транспарантів, всюдисущий запах горілки, пошуки компанії, щоб долити до кондиції, ледачий вихідний 8-го, безкінечне писання об’яснітєльних 9-го, викликання на ковьйор 10-го – хто не був чи хто поводився неналежним чином…

…нє, я не жалкую за красним днем календаря. Просто так – вихоплюю з пам’яті.

Ніжин. Гіпсовий, фарбований на золоте Ленін спиною до інституту, рукою характерним жестом вказує на міську санепідстанцію: дайош масове знищення пацюків і виведення глистів.

Ніжин, центральна площа. Дворічний Гоша підходить до постаменту, дивиться знизу вгору і філософськи зауважує: “щас сп’їгнєт”.

Щорс, центральна площа. Триметровий пам’ятник встановлено на постамент заввишки сантиметрів 40; через це враження, що ВІ шествує просто по площі. Моторошнувато.

Немішаєве, гіпсова постать геть облуплена, з відбитим носом, обісрана голубами, Сашка сміється: шо, і тут цей пінгвін? Ми вмираємо – пінгвін викапаний.

Всеволод Мейєрхольд надсилав Ленінові запрошення на прем’єрні спектаклі. Починалося словами “Дорогой вождь!” Уявляю, як подло хіхікал у цей момент уславлений прототип Карабаса-Барабаса…
…а в Алушті (Рабочий Уголок, усім назвам назва) у пальмах ховався (майже певна – ховається й досі) акуратний б’юстик з характерною лисиною. У мене був слайд, так і звався: “вождь у пальмах”.

На століття Леніна вручали медалі з профілем ВІЛ. Такий самий профіль був на карбованці. Ми, діти, всерйоз обговорювали, чим натирати ті рублі, аби виглядали як медалі. Згодом, “соображая на троїх”, тобто на пляшчину, мовилося: “скинемся по лысенькому?”

у бабусі на трюмо стояв барельєф Леніна. На питання “це хто?” Аня перевертала пластмаску догори дригом і відповідала “заєць”. Борідка гостро стирчала вертикально вгору.

Человечество смеясь расстается со своим прошлым. Банально, але факт.

Advertisements

Відповідей: 2 to “красный день календаря”

  1. Катруся Листопад 9, 2013 at 9:27 pm #

    Уявляєте, прочитала “ВІЛ” і подумала, а до чого тут віл? щось не те, треба перечитати… 🙂 Вірус.. і такі да! 🙂

    • mamache Листопад 9, 2013 at 9:28 pm #

      ато. Я сама написала і здивувалася. вирішила так і залишити.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: