хепппппібьоздей від Порше 911

14 Жов

911 Porsche святкує своє п’ятдесятиріччя. Восени 1963 року на Франкфуртському автосалоні було представлено зразок моделі – отого самого зеленого, видовженого двохдверного купе зі скошеним задком і круглими фарами, класики спорткарів, за якою пішли й пішли наступники.
Зрештою, сім братів Порше можуть собі дозволити казати що завгодно. На честь ювілею перебратися не тільки сімома нотами, а й, наприклад, сімома планетами, гномами, богатирями, козенятами, персонажами казки “Ріпка” чи “Рукавичка”. Важливо не те, кого вони зображають, а що і як вони говорять, вірніше, як ними говорить сучасний звуковий світ. Адже олюднення товару, надання йому антропоморфних рис – загальний рекламний тренд. А значить – “ничто человеческое ему не чуждо”.


Робоча назва ролика Creating a symphony with 7 generations of Porsche 911. Симфонії, звичайно, не вийшло. Вийшов стьоб на “симфонію” в дусі інших рекламних “симфоній”, “планет” та “імперій”. Така собі “швабська (Штутгарт!) шутіха” у дусі скоромного музикантського жарту.

До моєї думки – контексти, красномовні, інакше не були б контекстами:

кілька років тому це відео-промо Honda Accord було дуже популярне в Мережі. Щось подібне відбувалося в хоровій музиці років 20-25 тому: голови членів фестивалів і конкурсів ледь не лускали від навали творів, де виконавці і плескали, і плямкали, і тріскали, і гули, і свистіли, і взагалі чого тільки не виробляли – хоровий театр це звалося, чи якось так. Хвала Господові, ті часи безмежного розширення можливостей людського голосу минулися, людям знову схотілося кантилени, бездоганної техніки, справжніх емоцій – а бітбокс пішов у бексаунд, витворюючи бездоганне тло для мелодії, для Голосу як безкінечно людського прояву.

і друге, з часів мого студентства. На оркестровім факультеті консерваторії більшість духовиків складали західняки, вони гуртувалися окремо, жили разом на одному поверсі в гуртожитку, разом гукали за столом “Будьмо! – Гей!”, коли такого не гукав більше ніхто, разом вчили в одній кімнаті кожен своєї партії, разом шукали роботи в оркестрах і таки знаходили, бо пахали, як ті трактори. Говорили українською, співали українською, вишукано знущалися теж:
– Міша! Ти Чардаш Монті можеш? а Смерть Ізольди? а Лебедя? а Сонату Хіндеміта? Маладєц, Міша! А спорім, ти не зможеш пропердіти Гімн Радянського Союзу? А я зможу!

Advertisements

Відповідей: 2 to “хепппппібьоздей від Порше 911”

  1. urnise Жовтень 31, 2013 at 10:01 am #

    Очень долгое время я была влюблена в этот автомобиль! Потом я-таки в него села…точнее легла, по-другому не скажешь, и как-то пропала моя очарованность им. Он -как красивая деталь, чтоб было, а ездить на других машинках)

    • mamache Листопад 3, 2013 at 8:27 pm #

      ну да. должны быть и бесполезные вещи. для украшения жизни.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: