Книжковий Арсенал-2013

29 Тра

Часу мало було. Зовсім мало. Ми з Танюшкою не бачилися хтозна-скільки, тому ще треба було обмінятися купою новин, думок і просто емоціями. Втім, для думок і новин існує скайп; а от енергетичний обмін – це було важливо.
Книжковий Арсенал проводиться уже втретє. Велика програма: майстер-класи, прес-конференції, виставки, шоу, зустрічі. Музика, живопис, література, хенд-мейд. Багато книжок – я вибрала 2, а можна було 22 і 222. Купила “Від волинської різанини до операції “Вісла”. Польсько-український конфлікт 1943-1947 рр.” Гжегожа Мотики. Його читала вже і дивилася відео з прес-конференцій, а хочу осягнути цілісну концепцію дружнього поляка. І “Перетворення націй” Тімоті Снайдера – Жеч Посполита і далі, аж до кінця ХХ століття, пограниччя Білорусь – Литва – Польща – Україна і проблеми національної ідентичності. Зараз він у тренді, як Тойнбі 15 років тому. Побачимо.

Отак зроблена стіна в одній із зал. Книгозбірня – тільки не та, де книжки обернуті до тебе корінцями і заховують знання в собі. Ні. Тут вони розчахнуті до тебе всім своїм змістом, ти бачиш їх, вони бачать тебе.
Гарна метафора, особливо коли задіяти ще Германа Гессе і Борхеса, з іхнім універсальним каталогом і Всесвітом – Бібліотекою…

20130528_134713

Багато було живопису, оці непогані, мені сподобалися. А взагалі мода на Гапчинську вже попса (попса + псування = попсування)
20130528_135121

Отакі прилавки і прилавки. І виставка, і продаж. Випадково вхоплений шматочок.
20130528_135034

Із Вавілонської бібліотеки Борхеса, моє улюблене:
…По-перше: Бібліотека існує ab aeterno. В цій істині, прямий наслідок якої – прийдешня вічність світу, не усумниться жоден здоровий глузд. Людина, недосконалий бібліотекар, могла з’явитися випадково або через дії злих геніїв, але Всесвіт, оснащений витонченими полицями, загадковими томами, нескінченними сходами для подорожнього і вбиральнями для осідлого бібліотекаря, може бути тільки Божим творінням. Щоб осягнути безодню мід божественним і людським, досить порівняти каракулі, надряпані моєю невірною рукою на обкладинці, з гармонійними літерами всередині: чіткими, вишуканими, дуже чорними, неповторно симетричними.
По-друге: число знаків для письма дорівнює двадцяти п’яти. Ця аксіома дозволила триста років тому сформулювати загальну теорію Бібліотеки і сяк-так вирішити досі невирішувану проблему неясної й хаотичної природи майже кожної книги. Одна книжка, яку мій батько бачив у шестиграннику п’ятнадцять дев’яносто чотири, складалася лише з літер MCV, які повторювалися в довільному порядку від першого рядка до останнього. Інша, до якої полюбляли заглядати в цих краях, представляє собою справжній лабіринт літер, але на передостанній сторінці стоїть: «О Часе, твої піраміди». Відомо, що на один осмислений рядок або істинне повідомлення приходяться тисячі нісенітниць – купи словесного мотлоху й абракадабри.

Гарна метафора. Справді, блукання коридорами виставки здалося мені симптоматичним і всеохопним, а книжок весь час було то забагато, то замало. В’язки старих томиків по всіх кутках і зворушували, і смішили: зрештою, у мене на горищі така сама інсталяція.

А ще книжки на стіні були ніби розіпнуті. Так мені час від часу здавалося. І тоді вже не відкритість змісту і готовність до комунікації світила з них – а безпорадність і оголеність розп’ятого.

Якось так.

Advertisements

Відповідей: 2 to “Книжковий Арсенал-2013”

  1. olgakomenda Травень 29, 2013 at 9:53 pm #

    Бідні книжки. Нагадало “метелик, прикутий до стіни” (з “Баттерфляй”). Моторошно (((

    • mamache Травень 30, 2013 at 7:31 am #

      та да. чи то розп’яття, чи то гербарій. я-то розумію, шо сама ідея була позитивна. тобто відкрита книга. але екзекюшен як завжди – виявив приховані сенси і підвів.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: