перечитуючи Біблію

20 Бер

саме час, еге ж
а щоб стало веселіше, ось вам два записи spirituals, дуже відомих, нашим “Аутентиком” свого часу схожених уздовж і впоперек. Dry Bones, “Сухі кістки” – притча про пророка Єзекіїля, який Господньою рукою був наділений даром повертати до життя сухі кістки. У хоровій практиці його хто тільки не співав, але мало хто наважувався виконувати, як ми – без фортепіано, легко ковзаючи тризвуками угору і вниз, наслідуючи shouts (поступове прискорення і напруження, що приводить до підвищення строю).
Власне, це було нам легко. Складне було інше: хоч частково подолати м’язову скутість, звільнитися, рухатися кожним членом, кожною кісточкою й жилочкою, ви ж подивіться-но за цими співаками: навіть завмерши у пристойних легких костюмах, вони аж тремтять, аж виграють усім тілом, як цього хотілося досягти, і як це було недосяжно…

Delta Rhythm Boys – Dry Bones

…та втім. Спів виходив незле, зовсім незле. Ще одним нашим улюбленим був Joshua Fit The Battle Of Jericho. Прийшовши в Землю Обітуванну, євреї атакують Єрихон. Священники дують в труби – і звук цей руйнує стіни…
…і лишається тільки здогадуватися: ті труби грають так голосно? так різко і пронизливо? чи то вони такі магічні і так переконані у своїй правоті й дієвості, що і справді пробивають стіни краще за снаряди?
А я так собі думаю: ті звуки такі класні, такі невимовно прекрасні, що під них і сухі кістки затанцюють, і будь-які двері розчиняться навстіж. І Біблія постає невичерпним джерелом універсальних сюжетів, універсально ж і трактованих.
Delta Rhythm Boys – Joshua Fit De Battle Of Jericho

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: