“Щедрик” і “Щедрики”

12 Січ

Почалося все звідси. Зі “Щедрика” неперевершеного англійського Pentatonix.

А наразі дефіле триває, підживлюючи цікаву й невичерпану тему каверів. Нині, проти Василя, зібралося вже кілька “Щедриків”; які пригадала, які в Твіттері знайшлися, а дещо друзі надсилали, побачивши мій інтерес, і государь, відя дружбу такую, пожалував нас усіх генералами:

Ось відомий “Щедрик” мого улюбленого ManSound. Відео трохи смішне, не судіть суворо, мене найбільш усміхає Рубенчик, коли хоробро пускається берега в човні. Але обробка сама прекрасна.

це Libera – вокально-хорова група хлопчиків з англіканського приходу в південнім Лондоні. Правдиві янголята, що там казати.

Celtic Woman — ірландська жіноча музична група, чотири солістки + скрипалька. Несподівано зависокий регістр, як на мене; чомусь хотілося у цих Брунгільд якихось контральтових нот. Скрипалька такоє, але разом видовищно і яскраво, чого.

Ну, і без hard ми нікуди, звісно: Metallica – Carol of the Bells

Ще багато є всякого, можете самі пошукати. Мультик з Олегом Скрипкою і віолончелістів, що рекламують Yamaha, я не вішала – дуже непогано, але занадто, та й розтиражовано вже. Тенденція, втім, прозора. В усіх обробках маємо використання не просто старовинної української мелодії щедрівки, а саме щасливої знахідки Миколи Леонтовича – його геніальних контрапунктів.
Маю на увазі фрігійський тетрахорд у нижньому голосі і гамоподібний пробіг уверх-униз. Втілення чистої ідеї руху. Мірні кроки щедрувальників-засівальників, що роблять дуже важливу, космічно важливу справу. І – дрібушечки малих діток, спів синичок у січні, водичка по камінцях в незамерзаючій воді, скрапування бурульок, пригрітих трохи довшим днем і трохи ласкавішим уже сонцем…

Я тільки дивуюся, друзі, як це й досі ніхто не додумався видобути зі “Щедрика” не просто motto з perpetuum mobile – а справжнє, вагоме й тяжке basso ostinato. Щоб ті три ноти важко, трохи комічно, а трохи загрозливо топталися у низькому регістрі. У найнижчому. Як у Левка Ревуцького. Ото був би “Щедрик” так “Щедрик”!..

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: