Тётя

10 Січ

У тетки, родной сестры моей мамы, было два любимых определения: “исключительный” и “отвратительный”. Максималистка она была, как и все мы. Максимализм – интересная черта натуры; в чем-то ущербный, в чем-то ограниченный, он одновременно обуславливает размах эмоциональной амплитуды, четкость оценок, бескомпромиссность суждений, любовь без оглядки, верность без упрека, ненависть без полутонов. Все, что касалось ее семьи, ее милого Марганца, меня, ее любимой племянницы, – было “исключительным”. “Отвратительным” тоже было много чего, в жизни моей тетки этого хватало – и мы с улыбкой вспоминаем и сегодня: “ииисссключительно – отвррррратительно”.
Тете было бы сегодня 75. Было бы. Но ее нет уже много лет – и это незаживающее и время от времени обостряющееся чувство несправедливо оборванной, недожитой жизни не покидает меня. “Нє, я не хочу вмирать”, – повторяла она, уже зная о своем диагнозе. “Лєнка, чуєш? Я тут у тебе як оце на курорті якомусь”, – це про терапевтичні відділення державних київських лікарень, хто бачив, той знає, про що я. Тоді ми були близькі як ніколи, говорили і не могли наговоритися: “Лєнка, та я думала, мені зносу не буде! Було холод, сніг, вітер, а я іду оттак о! о! оттак розхристана, у сапогах вода, горло відкрите, і хоть би хни!..”

А таки не хни. Рак легенів. Швидкий і безжальний. “Женя, подивися, та хіба це я? Я? Ну як тільки чудно…” Таке вона, виболена і вихудла, приказувала в послідні дні тих останніх півроку, коли її тримали вже найближчі – враз подобрілий чоловік, діти… І сестра, моя мама, – півроку замість обіцяних лікарями кількох тижнів. І це було “исключительно” – останні дні разом, спогади про спільне дитинство, маму і бабусю, школу і подруг. І це було “отвррратительно”, – що доводилося це все кидати.

Я вже не була біля неї. “Лєнка, не їдь до мене. Запомни мене здоровою…”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: