Куликівка

18 Лис

Туди їздимо уже багато років. Кожної осені на Михайла. Колись було – кожної зими, бо приїжджав Михайло на білім коні, і об сі пори сани їздили, конями запряжені, і кучугури намітало.
Зараз нема вже такого. Світ перевернувся. Зараз – типовий північноукраїнський сіро-зеленувато-коричневий рівнинний ландшафт, багато простору, світла і повітря, і в полях уже дуже порожньо. І все однакове – і навіює думки, що іноді no news – good news, і нехай краще все іде як іде, і ще багато-багато років ми будемо щоосені їхати таким шляхом, а всі переміни і викрутаси долі, як каже Алла, –
“хай вам”;
я дуже люблю цю типово чернігівську ємку й лаконічну формулу. Як люблю плутане “і/и” точно посередині, і сама так і говорю за столом: “собіраю” і “їду у бир”, а ще “велосопеда”, “чалав’єк” і “коруивка”. Бо це двадцять років життя, і це не найгірші двадцять років, бігме.

Храм буде в середу, но ми гостюємо сьогодні, і на столі моя улюблена рибка, яку Олег із Прохоровичем ловлять у Десні руками, Олег надягає водонепроникний костюм і шукає, де низькою водою розходяться кола, а тоді натренованим рухом занурює руку, вишуровує карасика чи й линочка і кидає на берег, а Прохорович збірає у торбу, а тоді Аліксандровна чистить, жарить їх як насіннячко, і ми трощимо їх – теж як насіннячко.
Ну, а про знамениті храмові блинчики я вже писала. І так перевідуємося, недовго, бо дні короткі стоять, а по світлому треба виїхати – і назад, додому, додому, дорогою, яку я так люблю.

Ніколай Прохорович, Ніна Аліксандровна, ми, Тарасик з Аллочкою; і линочки на столі, як положено

Advertisements

Відповідей: 2 to “Куликівка”

  1. Костянтин Москалець Листопад 18, 2012 at 8:13 pm #

    якось тільки завдяки оцьому посту відчув, що рік закінчується..

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: