Музичні враження тижня: “золотий голос”

27 Жов

Дивлюся всякий The Voice. Того тижня про арабський писала. Багато цікавого і корисного. Наразі “золотий голос Росії”, Анна Золотова. Вже чимало написано про неї. І в ютубі записів десятки.

Спочатку вішаю Арію Даліли Сен-Санса в її виконанні. З того ж таки шоу The Voice (тенденція залучати “неформат” – чому б і ні?)

Так. Голос справді непоганий. А тепер ще два кавери, бо люблю кавери яко підстави для порівнянь і роздумів. А тоді будемо вже говорити.

С. Рахманинов. Здесь хорошо. Анна Золотова

С. Рахманинов. Здесь хорошо. Анна Нетребко

Sam Brown – Stop. Анна Золотова

Sam Brown – Stop. Sam Brown

Хто послухав усе, той маладєц. Час робити зауваги. Боюся, що перед нами Микола Басков у жіночій подобі. Безперечний талант, гарна зовнішність, добрий слух, сильний і природного приємного тембру голос: але хто буде працювати над дикцією, хто ставитиме верхні ноти – чисті, дзвінкі, польотні, а не захрипло-через-силу взяті? Хто викладатиме сценічний рух? Хто прищеплюватиме смак? Хто зніме нормальний кліп, а не фальшиве і провінційне до мізку кісток дійство?

І хто пояснить, що кавер на відому рок-баладу виглядає художньою самодіяльністю в школі? Бо не є ані харизми, ані фатальної зовнішності Саманти, ані її фірмового “оксамитового” дуже сексапільного хрипіння в голосі…
… втім, боюся, воно аж ніяк не сумісне з кристальним високим сопрано; тож доведеться обирати.
То ж бо й воно. Поки що кульмінація Арії Даліли завдяки режисерській роботі завбачливо потонула в оплесках; хто має вуха, той почув. А далі?

Між тим винні ми, слухачі. Самі створюємо собі кумирів. Носимося з ними яко з писаними торбами. І тим самі їх паскудимо, бо неокріпла душа дуже швидко увірує у власну непогрішимість. І я не ідентифікувалася б із росіянами ні на мить, аби 1) інвазія російська не була б такою потужною і 2) я буду не я, коли у нас зараз же з’явиться, коли вже не з’явився, такий самий “проект”.

Тут одна паралель аж напрошується. Нещодавно встрягла в гострий такий спір з приводу поезії Віри Полозкової. Теж безперечне обдарування, але коли воно, те обдарування, почне працювати над рядком поетичним?
То я отримала порцію від прихильниці в дусі ” Вєрочка наше всьо, нє трогайтє Вєрочку, ви, хто застряг у 18 столітті разом зі своїми Пушкіним, Блоком і Єсєніним (sic!)!!!”. Не було сенсу сперечатися, я тільки зауважила єхидно про Єсєніна у 18 столітті, і додала “кому Анна, кому Марина, а кому Вєрочка”.

Треба уважно придивитися. Втім, не до Вєрочки і не до Анічки Золотової. А до:
1. Самої культурної тенденції підхопити поверхове, яскраве, таке, що кидається в очі, бездумно захвалити, вознісши. Відноситься не тільки до музики. До молодої літератури так само.

2. Способу суперечки за такий феномен. У дусі кулінарних форумів: “мужу нравіцца, а вас ваабще ні спрашивают”.

Це погані ознаки. Ознаки малоосвіченого прошарку населення, який дуже активно (і агресивно) вторгається в культуроносний пласт. Я зовсім не герметична людина. Як журналіст і блоггер, я все життя працюю не на музикантів, а насамперед на освічену інтелігенцію…
…та да. повторила свою максиму і замислилася: чи не є це перші наслідки вузів, наплоджених як грибів, контрактного навчання, кандидатів наук яко собак нерізаних, і хлопців, з яких половина так точно у вузі обрітається тільки тому, що досі існує строкова служба в армії…

Оце таке.
Злий вийшов пост. Але нічого не вдієш. На тім стою.

Advertisements

Відповідей: 8 to “Музичні враження тижня: “золотий голос””

 1. Костянтин Москалець Жовтень 27, 2012 at 3:20 pm #

  блискуче, натхненне зло! сам на тім стою; але ми їм нічого не зробимо 😦

  • mamache Жовтень 27, 2012 at 4:57 pm #

   ну дак… баба-яга протіф. принаймні буде кількадесят молодих і неглупих, яким я поясню, що до чого.

   шо робити, Костю? “лупайте сю скалу”, я інакше не можу.

   • Костянтин Москалець Жовтень 27, 2012 at 5:26 pm #

    дадада! як каже один з моїх улюблених ґуру, Вадим Скуратівський, у відповідь на прокляте питання: “что делать?”: “Продолжать пахоту!” (цитата з фільму “Председатель”, десь із 50-х років :))

   • mamache Жовтень 27, 2012 at 6:04 pm #

    ггг помню. улюблена “картіна” моєї бабусі.

 2. adamnet21 Жовтень 27, 2012 at 3:27 pm #

  сміявся) все так і є. чомусь кожен вважає за правило гарного тону обізвати себе “золотим голосом чогось-там-великого”, у мене зафрендилась у фб Світлана Феодулова – тож “золотий голос Росії”, а у ютубі – ще один такий жеж голос (не згадаю навіть відразу), так що все золото знаємо тепер де знаходицця.
  хоча зауважу, що згадана вище Світлана – непогана співачка!

  • mamache Жовтень 27, 2012 at 5:01 pm #

   золотко самоварноє.

   можна подумати, ніхто золотим голосом України не прозивається. я і про це писала свого часу. жаль, воно розійшлося, як три шляхи, – усе моє газєтноє творчіство.

   • adamnet21 Жовтень 27, 2012 at 8:04 pm #

    невже зараз і файли горять? відновлюйте і публікуйте!

   • mamache Жовтень 28, 2012 at 12:59 am #

    та так жеж. потрошку.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: