Музичні враження тижня: глобалізація форева

21 Жов

***
Малі китайчата грають на фортепіано. Надіслала Полінка Григор’єва. Розсилаю ролик по офісу, отримую віяло думок: від ггг і сумнівів у правдивості знятого до щирої заздрості і навіть співчуття.

а я собі думаю: крім тяжкої праці (безсумнівно), є ще, є інші методики навчання гри двома руками. Пригадую знайомих мені вчителів, усіх як один ляканих правильною постановкою рук, технічними заліками та академічними концертами.Згадую власну нудоту і повний ступор перед кожним таким концертом. Не помилюся, коли вкажу відсоток таких, як я: 90, а то й усі 95.
…але ж писав Сергій Прокоф’єв, як навчала його мама: охоплення всієї клавіатури, велика кількість творів, щоразу нова музика, свобода у читанні з листа, імпровізуванні, інтерпретації… Звісно, є мінуси. Але плюсів значно більше. І наскільки я відчуваю, наші далекі сусіди успішно таким оволодівають; принаймні краща російська класика останнім часом чута мною таки від китайців.

***
“ТойХтоПройшовКрізьВогонь” – симпатичний український кінопродукт. Вартий, утім, окремого допису у блозі. Напишу днями. А зараз у зв’язку з генеральною темою нагадаю кілька останніх хвилин стрічки. В якості саундтрека “ДахаБраха” співає поліську весільну перезв’янську пісню “Летіла через село розбита тарілка” під акомпанемент екзотичних ударних; на екрані – індіанське плем’я місить ногами глину, заходячись у нетутешнім танці.
Утім. Тих, хто читав Фрейзера і Малиновського, цим не здивуєш аж ніяк. З точки зору порівняльної антропології у світі все взаємопов’язано і все повторюється, схожостей більше, ніж розбіжностей. Але тут, у фільмі, головне художнє узагальнення відбувається саме через музику. Тема всепожираючого вогню любові, через який проходять герої, підсумовується в прадавнім і правічнім еротичнім танці-пісні. Незле.
(пригадався мені ацтекський міф про Кецалькоатля, який сходить у підземне царство, а підземні духи його таки викривають, бо він пахне як людина. нічого не нагадує :)?)
***

Прецікавий конкурс співаків в якійся з арабських країн. Мій старший Гоша кинув у Твіттер. Видовищне і яскраве телешоу – як положено. Кругловиді замашненькі дівчата співають свого національного, заливисто, з трелями, з гортанними призвуками, одне чомусь подобається, інше ні. Але ось двоє хлопців виконують Desert Rose Стінгове:

فريد غنام و نوردين دربالي “Desert Rose” – #احلى_صوت #MBCTheVoice

Дуже відома композиція, та все ж нагадаю оригінал:

Стінг Desert Rose

Промовисто, чи не так? Те, що у Стінга було прикрасою, антуражем європейської, взагалі-то, пісні, тут стало самою її суттю. Орнамент не як декор, а як осердя інтонування. Плюс дуже давній антифонний принцип виконання: “протиспів”, “спів-змагання”, що у Стінга чисто по-європейськи і романтично трансформується у конфлікт між зовнішнім і внутрішнім.

навряд чи скажу точніше.

Advertisements

Відповідей: 13 to “Музичні враження тижня: глобалізація форева”

 1. Костянтин Москалець Жовтень 21, 2012 at 6:57 pm #

  китайченя, безперечно, колосальне, але щось воно і в мене сумніви викликає (може бути комп’ютерний трюк); десь торік так само натрапив на п’ятирічне негреня, яке з подібними дитячими гримасами читало лекцію про Гайдеґґера, тримаючи в руці том “Sein und Zeit” 🙂

  • mamache Жовтень 21, 2012 at 7:00 pm #

   мій Гоша каже: цілком можливо, що вони краще пристосовані до роботи, до боротьби і до перемог. я шось подібне читала між рядками у Гумільова: і дихають не так, і говорять по-іншому, і фотосинтез у шкірі інший, і всього багато-багато.
   ну, і плюс пластика. ви бачите, який він вільний. координація рухів шалена.

   • Костянтин Москалець Жовтень 21, 2012 at 8:09 pm #

    пластика розкішна, але це взагалі дітям притаманно; однак я пригадую, що син мого приятеля намагався торік поступити до одного німецького музичного ВНЗ (клас фортепіано), а конкурентами в нього були якраз китайці; і хлопчина не вступив! він каже, що це щось несамовите – те, як вони грають, хоча сам прекрасний піаніст і в нього ще, сподіваюся, попереду велике майбутнє..

   • mamache Жовтень 22, 2012 at 8:24 am #

    дуже важливе свідчення. дякую.

 2. Євген Жовтень 21, 2012 at 6:59 pm #

  Чим більше китайців, тим більший ймовірний відсоток геніїв. Це ж очевидно )

  • mamache Жовтень 21, 2012 at 7:05 pm #

   жартуєте? а пам’ятаєте ролик МТС оцей-о, де китайці вчаться говорити ПА-РА-СОЛЬ-КА?

   • Євген Жовтень 21, 2012 at 7:07 pm #

    я точно шось пропустив )

   • mamache Жовтень 21, 2012 at 7:12 pm #

    а гляньте-но. знайшла для вас:

 3. Євген Жовтень 21, 2012 at 7:17 pm #

  о ) я точно небагато пропустив )

  • mamache Жовтень 21, 2012 at 7:24 pm #

   гггггггг. небагато.
   але промовисто. я дивилася і думала: глядіть, щоб не довелося юань сичуань учити.
   це я до того, що за звичкою ми їх досі недооцінюємо.

   • Євген Жовтень 21, 2012 at 7:26 pm #

    та нє ) поки максимум – фен шуй )

   • mamache Жовтень 21, 2012 at 7:30 pm #

    а тоді глядиш бабах! – і Red Carpet…

   • Євген Жовтень 21, 2012 at 7:33 pm #

    пішов гуглити про ред карпет /

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: