музичні враження тижня: Телоніус Монк і всі-всі-всі

3 Вер

бо насправді їх значно більше; просто про враження від музичного ряду кількох рекламних роликів (по долгу служби) якось іншим разом. Але обов’язково; там назріває тенденція, і вона має бути окреслена.

а поки що:

1. Фільм про Телоніуса Монка, надіслав Ростик, джазмен із Вінниці. Хто має наснагу і час, подивіться повністю; якщо ж нє, хоча би фрагментами, де Монк грає – у своїй улюбленій чудернацькій індонезійській шовковій шапочці і у своїй неповторній “рваній”, “ламаній манері”, чотирма плоскими пальцями, усім гнучким тілом, безперервним відбиванням ритму ногою і виразом безмежного задоволення на обличчі.

2. Андрієве. Симпатичні хлопці – ThePianoGuys, приклад того, що класичні виконавські ансамблі можуть бути цілком попсовими – останнє слово вживаю зовсім не як лайку, я досить прихильно ставлюся до всяких нововведень і тим більше міксів. У даному випадку вийшло досить професійно, придивіться до різноманіття способів звуковидобування, особисто мені найбільше сподобалися смички.

What Makes You Beautiful – кавер на хіт англо-ірландського бой-бенду One Direction, вихованців британського X-factor 2010 року, the rest is silent. ну, і цей… реклама Yamaha, попутно.

і ось друге The Cello Song; я одразу казала Андрейкові, що тут прекрасно лягла б рання інструментальна класика. І от маєш – Прелюдія з Першої сюїти для віолончелі Й.С.Баха. Вслухайтеся уважно, особливо мені подобається момент, коли на традиційне прелюдування, тобто арпеджоване перебирання простих акордів (кадансу першого роду))) накладається мелодія, дуже схожа на Ave Maria, і зрозуміло стає, чому свого часу Шарль Гуно саме так вчинив із Бахом.
До речі. “Фауста” Гуно люблю ніжною любов’ю за надзвичайно красиві, хоч і міщансько-побутові і дрібнобуржуазні (хай буде так!) мелодії.
А мелодія мусить лягти на отаке щільне і по-своєму красиве і довершене тло. Прелюдію. Тобто такий модус, який у принципі гарний сам по собі, а ще кращий, коли слугує базисом для будь-чого: вишуканої мелодичної лінії чи отаких виконавських витівок.

3. Гошине, синове. Ми говорили про те, що будь-який інтонаційний прояв варто сприймати перш за все як артефакт. Це найбільш продуктивна позиція.

Хлопчик читає Коран. His name is Hasan bin Abdullah Al Awadh. Розкішно, витончено, неймовірно чисто, дуже професійно. Передивіться відео до кінця; треба побачити, як рішучим зовсім дитячим жестом він поправляє покривало на голові)))

Advertisements

Відповідей: 5 to “музичні враження тижня: Телоніус Монк і всі-всі-всі”

 1. voko06 Вересень 3, 2012 at 4:54 pm #

  Чудова підбірка! Пропоную робити частіше такі:)

  • mamache Вересень 3, 2012 at 5:18 pm #

   еге ж, Ростику. я й робила раніше щотижня. а оце влітку відпустки то сьо… треба поновити традицію.
   за Монка дякую. супір

   • voko06 Вересень 3, 2012 at 5:56 pm #

    нема за шо:)

 2. Костянтин Москалець Вересень 3, 2012 at 5:17 pm #

  о, я теж використовую гітару як ударний інструмент! 😉 Бах такий роковий – СУПЕР!

  • mamache Вересень 3, 2012 at 5:22 pm #

   так. я люблю відбивання ритму на гітарі. крім суто ударного – оце супутнє бриніння й гудіння, помножене резонансною порожниною гітари… атмосферне, точніше не можу сказати…

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: