Музичні враження. Луцьк. Стравінський.

22 Чер

Ніколи не належав до моїх улюблених композиторів. Я більше люблю у нього всякі скандальні історії і парадоксальні вислови типу “диригенти – це експерти розкладу літаків” і “в душі я спеціаліст із підстригання кущів“.
Але менше з тим. 130-річчя з дня народження Великого Ігоря святкувалося на Волині масштабно, аж навіть обласна влада долучилася і шось там говорила про те, що Стравінський “її все”. Можливо. Час від часу людській спільноті потрібна об’єднуюча ідея, і якщо ця ідея Ігор Стравінський – що ж, тим краще для спільноти.
Тиждень у Луцьку буяв фестиваль – концерти, світлове шоу, виступи різних колективів у замку Любарта, фільми, прем’єри, презентації книжок, виставки. Ми побачили тільки окрайчик, але яким же ж тоді був сам коровай…
Училище культури і мистецтв в обласному центрі – невелика собі освітня одиниця. Тим приємніше було бачити повномасштабну наукову конференцію і брати в ній участь. І тим більшим був ефект від невеличкого концерту учнів і викладачів, фіналом якого стала сюїта з балету Стравінського “Жар-Птиця”.
Люди, ці діти буквально “порвали сцену”. Я рідко коли бачила таке завзяття і таку відрепетируваність навчального ансамблю. Училище культури зазвичай – віночки і козачки, баян і вихід десяти пав-молодиць до одного каваліра. А тут – балетні пачки, пречудовий абсолютно синхронний чоловічий танець, хореографія Маріса Лієпи (а то!), пристойне освітлення, симетрично (і драматургічно!) вибудуваний сценічний ансамбль.
Дивитися було просто любо, це просто вражало. Як і студентський оркестр, і достойні солісти. Як і викладацька громада училища на чолі з його директором, і велика розумниця Ольга Іванівна Коменда, що запросила нас сюди, і якій я змовницьки шепнула: а про Ролана Барта ми з Вами ще поговоримо.
Я страшенне відлюдько, і мені не так часто хочеться говорити про Барта з будь-ким. Особливо в реальному форматі.
А Стравінський таки спеціаліст із підстригання кущів. Я теж, до речі. Обожнюю професійно й бездоганно зроблені штуки.

пан професор

інтер’єр училища з волинським букетом

оркестр грав фрагменти з “Пульчинелли”

“Жар-Птиця”

ще вона ж

це ми з Ольгою Іванівною на прощання

Advertisements

Відповідей: 2 to “Музичні враження. Луцьк. Стравінський.”

 1. Ольга Червень 27, 2012 at 5:48 pm #

  Ось уже другий тиждень як уся волинська громада (на чолі з директором училища) і особисто Ольга Іванівна перебувають в стані надзвичайного задоволення від несподівано приємного знайомства з сім’єю Ю. та О. Чеканів. Гранично подивовані і навіть збентежені (як і Сусанін з Шакловитим, вочевидь :)) надпотужним потенціалом музикознавчої компаративістики, бездоганною майстерністю деяких новітніх «спеціалістів з підстригання кущів», не говорячи вже там про всілякі «універсалії» 🙂 А А. Ахматова українською, «in my humble opinion» – просто пречудесна!!! 🙂

  • mamache Червень 27, 2012 at 7:10 pm #

   *засоромилася ващє*
   я люблю таке, це точно, велкам, шановна Ольго Іванівно, для Вас цікава штука є, сподіваюся – аналіз рекламного ролика за Роланом Бартом. там у блозі Follow The White Rabbit, незле вийшло таки.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: