з чернігівської поїздки: Короп

10 Чер

От уже куди не збиралася їхати. Мої думки були у Вишеньках Коропського району, де мали милуватися маєтком графа Рум’янцева-Задунайського, бо ж генеральна мета експедиції була – чернігівські маєтки.
Тому попрямували на Короп, далі думалося – якось найдемо це село. А зупинилися в райцентрі, бо їсти схотіли. Невеличке селище на п’ять тисяч осіб, тихе і чисте, симпатичний сквер перед головною площею, повно велосипедистів, квітнуть липи, в ресторані весілля, бігають хлопці у рушниках через плече і дєвки в облиплих платтячках, стоїть китайський джип “Мафия жениха”. Але нас годують на веранді дуже привітно, смачно і недорого. Ножі, щоправда, приносять потім, і ми гигикаємо, що їх видерли у двох московських весільних гостей, доки ті перекурювали, а потім знову віднесуть їм.
Це містечко – батьківщина гетьмана Демка Многогрішного, ним володів гетьман Іван Скоропадський, тут розміщалася артилерійська база козацького війська. Магдебурзьке право мав Короп. Пізніше тут народився народоволець Микола Кібальчич, той самий, що в очікуванні смертного вироку накреслив першу схему літального апарату (як написано в путівнику: после удачного покушения на царя Александра ІІ Н. Кибальчич был приговорен к смерной казни). І ми з Юрчиком знову гигикаємо, питаючись, для кого ж теє покушеніє було удачним, і вдаємо, ніби я Вєра Засуліч, що приїхала у гості до Кібальчича і отуто під весільний гамір обговорює план покушенія.

А далі ми гуляємо Коропом, милуючись типовим райцентром і його розміреним життям, натрапляємо на прекрасну пам’ятку архітектури, унікальну Іллінську церкву-фортецю, що була збудована у XVІ столітті і чиї стіни подекуди сягають півтораметрової товщини.
А далі гай-гай! – для Вишеньок уже запізно, та й дорога неважна. Та ми не жалкуємо – як би інакше трапили у Короп?

вид із центральної площі

на головній вулиці

Іллінська церква-фортеця. вигляд плачевний, так.

усередині

но коммент. судячи з усього, такий рік навкруги і стоїть, і наша Білочка – не що інше як машина часу, а зовсім не Кіа Черато

Advertisements

Відповідей: 2 to “з чернігівської поїздки: Короп”

  1. adamnet21 Червень 10, 2012 at 12:04 pm #

    чудова розкішна липа і просто страхіття від ставлення до пам’яток…

    • mamache Червень 10, 2012 at 12:08 pm #

      чекайте, я батуринський “новодєл ” повішу пізніше. знаєте, Адаме, юж і не в’єм, цо лєпєй, цо горжей…

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: