Come Together

24 Тра

У мене наміцно пов’язано з давнім морським романом і гарним тоненьким хлопчиком, що, запросивши мене до танцю, сказав “камчугеза”, і це було верхом стильного флірту.
А взагалі-то – яка штука загадкова. Сторазово переслуховуючи леннонівський шедевр, зупинялася перед складністю означення жанрових витоків, так само як і тональності, гармонічної канви, він дивний був, цей Come Together, таємничий і малозрозумілий, як на той час.

The Beatles, 1969

Нині ж мені ясно, що притягувала і зворушувала у хіті саме його полівалентність. Твір породив безліч каверів – це якраз не дивно за доби “пост-пост-“, але ж така різноплановість… і всюди він звучить органічно.

Ось “тяжка” версія: Soundgarden. Втім, є ще Aerosmith, Marilyn Manson, ну, першою була свого часу Тіна Тьорнер; тут зазвичай “обтяжується” басова лінія, посилюється сама сугестивна повторність, деформується вокал, уповільнюється темп.

Зовсім навпаки у поп-версії. Michael Jackson; це відомий кавер. прискорений темп, блискуче видовище, підтанцьовування…

Нарешті оцей. Нині Полінка Григор’єва надіслала джазову передачу, і там Кассандра Вілсон співає безсмертний Караван. А я якраз передивилася джазову версію бітлівського хіта. І тут далася взнаки його внутрішньо закладена імпровізаційність; мені завжди здавалося, що Сome Together виник як імпровізація, як ескіз, і тим, власне, і приваблював серед пісень завжди перфектних бітлів: внутрішньою незакінченістю, стильовою невизначеністю, і як наслідок – багатовалентністю, що вибухнула отак в різних стильових гілках.

Cassandra Wilson

А що ж до своїх дівочих пригод, то вже тоді, у шістнадцять років, я переконалася, що пляжні романи не мають жодного продовження. Не мають і не мусять мати. Це все одно, що вдихнути аромат цигарки. А потім понюхати бичок.

Чого не скажеш про кавери.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: