Старих нікому не нада

4 Бер

згадалося...

Обідню електричку на Хутір-Михайлівський брали приступом. Особливо у п’ятницю. Залітали найзавзятіші, закидали бебехи через вікна, займали відсіки на шістьох, шоб вдобніше гулять у карт чи там підобідать і випить після робочого тижня.
Потім уже вдиралася решта. Я не вмію пхатися. Ніколи й не хотіла вміти. Тому потрапляю до решти.
Але втім.
Місць не вистачило. Я стала, опершися на край сидіння, так зручніше спостерігати за тим, що відбувається. Навскіс від мене біля вікна було порожнє місце, дві тьотки з клумаками заклали вхід і всім, хто питався, відповідали: “зайнято”, “зайнято”. І такі самі тьотки з такими самими клумаками знесилено пхалися далі, шукаючи випадкового “свободно” чи просто вже шпарочки, щоб поставити клумаки і присісти хоч на них.
Між лавками пробіг щупленький хлопчик років дванадцяти. Тьотки стрепенулися:
– Мальчік! Іди сюда!
І впхнули його на місце біля вікна:
– Сиди!
Малий і не ждав такого щастя. Тихенько втулився. Зіщулився. Одна з тіток підняла голову — і настромилася на мій погляд.
– Понімаєте… нам товстого не нада… тут буде тісно сидіть…
– Понімаю, — відказала я повільно, дивлячись їй просто в раптово зблідле лице. — Усім нада молодих і худеньких. А старих і товстих нікому не нада.
Усі дві години до Ніжина тьотка просиділа, боячись глянути в мій бік. Мовчала. Подумки сперечалася — зі мною ж, мабуть. Аж губи їй ворушилися і голова хиталася, і платок збивався на вухо…
… мабуть, силувалася заперечити цю очевидну суспільну істину. Цікаво, чи їй вдалося знайти аргументи. Хоч би й перед собою. Мені-то шо.

Advertisements

Відповідей: 6 to “Старих нікому не нада”

 1. Катруся Березень 4, 2012 at 6:42 pm #

  Не, ну Вы – как раз “достойный пример” старого и толстого… бу-га-га…

  • mamache Березень 4, 2012 at 6:44 pm #

   ну так а я совсем не себя имела в виду.
   ))))))))))
   щас только подумала, что могло последовать из рассказа, что я обиделась, что мне место не предложили. не… я обижаюсь до сих пор, когда мне предлагают место))
   мне жалко было этих теток замотанных, которые искали где приткнуться.а бабуси шустро малого выловили, ггг

 2. myprivateplanet Березень 5, 2012 at 7:32 pm #

  Колись, будучи студенткою, була свідком іншої ситуації на цю ж тему.
  Якось ввечері їхала автобусом додому. Надворі була пізня осінь, людей у салоні було хоч і багато, але місце для одного-двох “стоячих” ще можна було б знайти…
  Так от, їдемо собі і здалеку помічаємо на обочині якусь чи то старшу жінку, чи то бабусю з клунком на спині і сумками. Вона стояла не на автобусній зупинці, а просто біля обочини на роздоріжжі (видно тут була стихійна зупинка для людей з села, що видніло за лісосмугою).
  Жінка побачила автобус і підійшла ближче до траси, – мабуть приготувалася сісти до нас. Але водій автобуса спокійнісінько проїхав повз неї, навіть не пригальмувавши. Ми (ті що сиділи спереду) були в шоці від такого неподобства. Одна жінка, років десь так 45-ти, не витримала і каже до водія: “Чого ви не стали?!”. А він їй: “А ти думаєш тобі ще довго будемо ставати?”.
  Завіса.

  • mamache Березень 5, 2012 at 7:49 pm #

   но коммент, Лесю.

   втім, якщо перевести у смішну площину, то я теж колись їхала київським 62-м, що ходив з Печерська на Поділ, а водій у мікрофон нагадував про компостування талончиків і розповідав анекдоти, такий веселий трапився. Так каже: “Люди, ви ж там вступайте місто стареньким, а то одна бабуся каже:”Синку, вступи місце, а то ноги болять”, а він їй “а ви коли молодші були, вступали?” – “Аякже.” – “Ну того у вас ноги и болять”.
   А весь автобус: га-га-га-га…

 3. bodia Березень 6, 2012 at 10:00 pm #

  прикольна замальовка, тільки дуже важко читати текст сірого кольору. Як я вже не бавився із контрастністю екрану – очі всеодно дуже треба напружувати. Як стосовно чорного?

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: