Cтрітення

15 Лют

Дуже конспективно про свято. 40-й день по народженні Ісуса Христа. Сорок взагалі сакральна цифра і на початку, і наприкінці; мудрі жінки казали мені: через сорок днів після народження дитина міняється, прислухайся-но, вона плаче іншим голосом.
Жінці теж можна в храм тільки по 40-денному терміні після пологів. А тут іще одне: коли Марія принесла Христа у храм, на порозі їх зустрів св. Симеон. Він зовсім уже був старий, бо колись усумнився у можливості народження Спасителя від Діви, і за це залишений був на землі чекати народження Ісуса. Нарешті, це сталося — і Симеон міг мати тепер вічний спокій. В Євангелії від Луки наводиться пісня Симеона Богоприїмця, ось її текст:

“Ныне отпущаеши раба своего Владыко, по глаголу Твоему с миром, яко видеста очи мои спасение Твое, еже если уготовал пред лицем всех людей свет во откровение языков, и славу людей Твоих Израиля”.

Я люблю “Ныне отпущаеши” як Архангельського, так і Рахманінова. Вони обоє написані приблизно в один час і використовують один наспів. Але Архангельський за канонами Петербурзької школи викладає суворим чотириголосним хоралом, а Рахманінов робить соло тенора на рухливому, текучому, просякнутому підголосками і розгалуженням голосів фоні.

Але дуже гарне і перше, і друге. Ось вам Рахманінов у виконанні хору Свєшнікова. Суто руська традиція з басами-октавістами. Дослухайте до кінця, хто не чув раніше, бо хто вже чув, той і так дослухає. Бо нижнє “сі” в останнім такті – це щось. Обожнюю октави.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: