Підгірці

13 Лют

Мене давно тягнуло туди, все якось не виходило, а тут абсолютно випадково помітила вказівник: розвертаймося, давай туди. Вам на майбутнє – з боку Києва буде скрут на Золочів, тоді до Підгірців гарна дорога, та й у Золочеві, кажуть, багато чудових місць теж, колись дістанемося обов’язково.
А вказівник “Підгірці” – це два кілометри сільським битим шляхом між люцерною і пшеницею. І замок Конецпольських уже нависає – тьмяний, але ж прекрасний, Боже мій, який же він гарний і здалеку і ближче…
Замок майже в руїні. Іде в’яленька реставрація, грошей немає, якийсь час Підгірцями опікувалися поляки, невдовзі злоті теж закінчилися, так само як і гривні. Вхід коштує 4 гривні, ну з цього варто й почати, у Чорногорії у музей-бібліотеку з двома сотнями книжок і парою канделябрів можна було втрапити тільки за два еуро. У нас же – все народові. Тобто нікому.

Між тим це Версаль. Правдивий Версаль За різних часів ним володіли Конецпольські, Жевуські, Сангушки – відомі шляхетні роди. Будував його у першій половині 17 століття інженер Боплан – той самий Гійом Боплан, що лишив історії чи не перший геоетнографічний допис про українців, їхні звичаї, ремесла, шляхту (там є, до речі, розділ “як дівчата залицяються до парубків”, француз був у захваті). Боплан був військовим інженером з Руана, служив польській Короні, складав карти України, плани міст. За багатьма джерелами, саме йому належать плани фортець Бродів, Бара, ну, і чудовий цей замок на узвишші, шо зветься Вороняки.

Після приєднання до совітів тут був тубдиспансер (здається, у флігелі) – я вже писала про милий звичай влаштовувати у польських резиденціях дурдоми, а в монастирях – онколікарні, зрештою, чому б і ні?
Решту можете побачити самі. Мене тягло на деталі, на фрагменти, спробую зараз якось вибудувати:

приблизно так замок виглядає при наближенні з дороги

ось вхід

прекрасна перспектива

з боку центральної площі Підгірців і алеї вигляд трохи кращий

елементи оздоблення бокового входу

ще

ще

і ще

оце прецікава штука: фальшиві вікна. задля єдності стилю

одна з бокових башточок

одна з бокових башточок

а далі флігелі і стайні і старий-престарий сад. У флігелі, кажуть, реставрація йде, хтозна, зачинено, а на воротях знак медичної установи. боюся, що це лапша, і насправді там те саме: поступове доведення до стану руїни

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: