Андрія Первозванного

13 Гру

Гарне зимове свято для гадань на майбутній шлюб. Тут усяке можна прочитати: і тобі розмови підслуховують, і тобі чобота кидають, і тобі перстеника виймають під замовляння; але ж здебільшого ці звичаї в Україні перемістилися на Хрещення. Колись за часів полум’яного народознавства (сама віддала данину) і діти мої на Андрія (тобто під Миколая) в школі грали в “калиту” і пана Калитинського – це такі парубоцькі ігри, де вкусити треба з ходу за підвішеного коржика. Страшнувата забавка, як придивитися і співставити, що в Північній Європі схожим робом рубали на ходу голову півневі.
Але ж сказано: втрачається символічне значення обряду – і він переходить до дітей. Цікаво, чи розповсюджується це на дитячу літературу; думаю, так, але ще не знаю як.
Утім.
Первозванним апостол Андрій зветься тому, що Христос першим призвав саме його, простого рибалку, в якості учня. Другим за ним став його брат апостол Петро (Симон), а тоді вже інші. Церковна практика приписує апостолові Андрію багато чудес зцілення, воскресіння з мертвих, навернення у християнську віру. Є ще перекази, ніби після смерті Христа апостоли розійшлися проповідувати – і Андрій прийшов саме сюди: на Русь, на Київ. Начебто саме на цьому місці і церква Андріївська нині стоїть, де апостол сказав “тут буде град”.

фото з Інету, не моє


Хто’на. Андрій розіп’ятий був, як і Спаситель. Тільки на косому хресті; такий хрест і досі зветься “андріївським”. Є й Послання, і навіть Євангеліє від Андрія, але вони неканонізовані.
Це те, що знаю. Також знаю, що Ἀνδρέας грецькою – “мужній”, то ж найкращі вітання, респект і уважуха моїм шановним Андріям:

Андрію, братові – здоров’я і сил, бо стільки ще треба всього встигнути, що ну аж ніяк не можна хворіти.
Андрусеві, шовгурові, братові чоловіка, кращому лікареві з тих, кого знаю, – везіння і ще раз везіння.
Андрієві Бабаку, моєму колезі, однодумцеві, суперпрофесіоналові – та чого ж, суперпрофесіоналізму й надалі.
Андрейкові Миронюку, наймолодшому – кар’єри і цікавих життєвих пригод, ая.
Андрієві Домановському, інтернет-персоні року – творчої наснаги у творінні такого розкішного сайта, як Василевс. Українська візантиністика
Андрієві Ковалю, найкращому арт-директорові з тих, з ким доводилося лівачити, – потужного валу добрих замовників і врозумливих колег.

Будьте мені здорові, хлопці!

Advertisements

Відповідей: 3 to “Андрія Первозванного”

 1. Андрей Бабак Грудень 13, 2011 at 8:25 am #

  Спасибо, Лена! За поддержку, за заботу, и просто за твое доброе сердце! 🙂

 2. Basileus Грудень 13, 2011 at 6:34 pm #

  Олено, щиро дякую! Дуже приємно отримати привітання саме від Вас, та ще й, до того ж, бути названим “інтернет-персоною року” 🙂

  • mamache Грудень 13, 2011 at 7:16 pm #

   ато
   зрештою, маю право на свої власні рейтинги. але:
   за Вашим сайтом я слідкую уже з півроку і бачу, як Ви умієте розвиватися, як умієте підтримувати інтерес до ресурсу, і сама цьому вчуся, і маю з півдесятка людей, яким на їхнє вже прохання розсилаю найцікавіші, на мій погляд, матеріали з Василевсу.
   “Довге дихання”, пане Андрію, ооо, то рідкісний хист і неабиякий труд і витривалість.

   а ще як Вам отаке: з шести переможців блог-фесту BUBA2011 2 (два) блоги були ті, які свого часу знайшла я, сама, без жодної підказки, просто в Інтернетрях, ну якщо вже бути точною, то на Вордпресі. Це Ваш блог і Блог Олі Супрун “Життя одного села”.
   Ну хіба це не інтуіція і не нюх на якісний матеріал?
   а ще найближчим часом, Бог дасть, матиму проект, що буде ймовірно цікавий Вам. Інтригую, ая, розкажу дещо пізніше.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: