“Русалонька” в Молодому театрі

31 Жов

“Русалонька” не дає спокою. Гарна п’єса Людмили Разумовської в перекладі Катерини Демчук. Одна з численних версій безсмертного андерсенівського сюжету про всеосяжне жертовне кохання, якому немає місця на землі.
Мила, поетична і зворушлива. У глядацькому залі трохи шумно, бо немає жодного вільного місця, і доводиться часом просто слідкувати професійним оком, як актори намагаються будь-що затримати увагу маленьких глядачів — треба зазначити, не без успіху. Гоша мій маленький сидів півтори години мовчки, дивився дуже уважно — але були й молодші дітки, і перед цими доводилося трохи і дурня клеїти: “- А ви де? – Тутаааа”.
Над усе — неперевершена Римма Зюбіна. Не люблю аж таких епітетів, але тут і правда все на місці — і пластика, і міміка, і голос, і зовнішність. Аж до сліз вражає момент, коли Русалонька вперше зводиться на ніжки, і ой! — Римма грає Біль. Грає перфектно.
Гарні й решта, мені особисто сподобалися всі, але важко не погодитися — це таки моноспектакль, як і декілька інших у Молодому; є актор — є спектакль, а піде актор — піде спектакль, полишивши по собі невибувний смуток і незгасні спогади: ну як же тільки було добре…
Прекрасне музичне оформлення вистави (О. Головньов). Не знаю, друзі, імені композитора цього чудового трепетно-схвильованого, тремтливо-бентежного хорового вокалізу. Я сама любила колись подібне співати зі студентами, мені подобався інструменталізований вокал, який наслідує клавішні і ударні за допомогою “шабадам-табадам”. І тута воно прийшлося абсолютно точно: адже Русалочка нічого не може сказати словами, і тому змушена промовляти іншими способами. В дитинстві мене страшенно бентежив цей момент у Андерсена: ну ж-бо, заспівай, хотілося мені крикнути бідолашній Русалоньці, заспівай без слів, адже відьма забрала у тебе тільки язичок, а сам Голос — лишила??? Аж ні, у п’єсі чаклунка забирає саме голос, змушуючи жести бути якнайвиразнішими, міміку — якнайпромовистішою, а очі — якнайблискучішими (прошу вибачення за такі словесні покручі).
…Але ж, але ж… Принц таки не полюбив Русалоньку. От чому чоловіки так тверезо ділять любов і кохання? От чому саме від них чуємо “люблю як сестру”, “я вас люблю любовью брата”, ой, не хочу і продовжувати…
В той час, як для Жінки Любов — це і є Любов. Всеосяжне розчинення у почутті. Прагнення віддати, віддати і ще раз віддати. І абсолютно не обов’язково — мати відповідь. Навіть коли ти після цієї не-відповіді перетворишся на піну морську, як і пророчила зла чаклунка.

…адже Афродита, безсмертна богиня краси й кохання, постає саме з піни.

момент істини; і не можна втриматися від сліз

Ще тут розміщаю:
1. трейлер “Русалоньки”, у музику, у музику вслухайтеся

2. гарний відгук Дарочки Пасічник на виставу (кілька місяців тому) ось, читайте

3. перехід на сайт Молодого театру. Сайт за взірець би узяти іменитим монстрам зі званням національних: Сайт

Фото та ролик – теж із сайта цього. Спробуйте пошукати у інших шось подібне.

Advertisements

Відповідей: 7 to ““Русалонька” в Молодому театрі”

 1. Віктор Листопад 1, 2011 at 8:02 am #

  Гарний вокаліз.
  А пані Зюбіна, виявляється, колись зіграла роль у моєму ролику для Олейни. Сонячно зіграла – маленьку дружину доброго боксера.

 2. mamache Листопад 1, 2011 at 8:21 am #

  Зюбіна супер. Взагалі Молодий театр не бідний на такі перлини.

 3. Катруся Листопад 2, 2011 at 10:06 pm #

  Багато років тому (може, з десять?) “Русалонька” отримала пектораль, і тоді героїню грала Ірма Вітовська. Я дивилась – і також була вражена. Вона була дуже переконливою.

  • mamache Листопад 3, 2011 at 7:47 am #

   Уяви собі. я не знала цього. Мені Ілюша сказав, уже коли я повісила пост. Вітовська дуже класна.

 4. Катруся Січень 22, 2012 at 4:24 pm #

  Завдяки колишньому студентові, котрий працював звукорежисером у Молодому, я таки дізналася, хто ж автор музики і як називаєтся композиція!!!! Відразу після цього посту я звернулася до нього з питанням, але він написав, що не знає і не пам’ятає. А сьогодні отримую від нього повідомлення: “я таки знайшов!”
  Karl Jenkins “Song of the Spirit”
  Якщо набрати у ютюбі, можна почути і побачити багато інтерпретацій (веселеньких також :)!!!)

  • mamache Січень 22, 2012 at 4:33 pm #

   ооо,супер,
   завтра послухаю
   дякую
   голос душі… класно це. я намагаюся зробити власну версію “русалоньки”, поки що не виходить, може, музика допоможе

 5. mamache Січень 22, 2012 at 8:10 pm #

  а вот пришел Илюша и говорит: это был Сережа Шарлай! да, Кать?

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: