Ілля

2 Сер


Гарне літнє ще свято, давніше навіть за християнство, бо таки Ілля-громовержець перебрав на себе риси і Перуна, давньослов’янського старшого бога, покровителя громів і блискавок, і Геліоса (=Іліоса), давньогрецьке втілення Сонця на вогняній колісниці. Зрештою, Пророк Ілія – це вітхозавітний персонаж, народжений за 900 років до Ісуса Христа, поважаний за ревне служіння Богові і тілесну недоторканість, і за свої благі справи взятий на небо живим.
Я люблю цей день, трохи спечний, а трохи сердитий, трохи з громом, а трохи з дощем. З малими дітьми ми завжди зустрічали це свято в Ядутах, у Чернігівськім Придесенні, у борі і на березі лісового чистого озера. І завжди гриміло на Іллі, і палило, і дощило, і грибів з ожиною давало, і риби з озера, і над маленьким Ілюшею нашим ми жартували: Ілля у воду налля.., бо ж від цього дня прикмета забороняла купатися і вістувала на дві години скорочений день, а це вже відчувалося – холодніші ночі, поспішніші якісь заходи сонця… І починався серпневий зорепад, і ввечері ми вдивлялися у темно-темно-синє оксамитове небо і чекали на зірку, аби загадати бажання, а коли вона нарешті падала, то це загадування ніколи не встигалося, бо нам моглося тільки провести зірковий хвіст зачарованим поглядом…
А ще починаються горобині ночі – хто’на чому так звані, чи горобці тому виною, чи горобина, але цілу ніч гримить і зиркають зірниці, а дощ не йде, і наш сеттер залазить на другий поверх і лізе до Ілюші на диван, і труситься коло нього, а потім ще більше боїться злазити зі сходів.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: