“Аутентик”: Тарасику, з днем народження!

23 Чер

Це був день тріумфу.

Ми співали Swing Low, Sweet Chariot, негритянський спірічуел у складній шестиголосній транскрипції. Дуже складній. Лічені рази він вдавався нам стовідсотково. Але взяти для співу щось простіше – про це не могло бути й мови.
Тому ми уперто продиралися крізь блюзові акордові нагромадження, і вчили, вчили, щоразу шукаючи і не завжди знаходячи рятівний до-мажор і простеньку в основі мелодію. Це нагадувало поневіряння не дуже впевненого у своїй правоті і зовсім не впевненого у своєму майбутньому народу, для якого comin’ for to carry me home було несміливим проханням до Когось віднайти заблукалу душу і допровадити її додому – до якого дому? До якого, питаю, дому? – для африканця, вивезеного до Америки, єдиною надією лишалося якнайшвидше потрапити на обітовану землю, у свій негритянський рай, до власного, простого і зрозумілого християнського Бога.
Концерт був якийся один із багатьох, першим ішов Joshua Fit The Battle, простенький, грайливий, веселий, починаймо повільно, тоді прискорюємо аж донеможу, раз! – піднімаємо на півтона, раз! – іще, щодуху разом верещимо фінальний акорд і з’їжджаємо униз, роблячи ефектне глісандо.
А от і він, наш улюблений, наш найупертіший Swing Low, наша солодка мука. Басове соло, ще одне, чотири куплети, і на початку третього я раптом відчуваю: пішло. Абсолютна чистота в акордах, невагома легкість в їхньому поєднанні, неймовірна ж синхронність у вступах і закінченнях – я ніколи не керувала ними. Фінішуємо просто закривши очі, слухаючи тільки самі себе, останні Swing… low… просто невимовно прекрасні, зал зривається оплесками, і я вже знаю, про що будуть питатися: ну як воно вам вдається, отак відчувати один одного, адже вас аж дев’ятеро?..
Так. Нас дев’ятеро. Але нас і двоє. Я і ти, Тарасику. Ти стоїш на іншому боці півкола, ти відкриваєш ноти, один короткий погляд ніби в дзеркало заднього виду – і все, і я вже знаю, що все піде добре. Бо є невидима, але шалено, невимовно напружена дуга між нами, яка тримає решту.
Тримає «Аутентик».
Наш «Аутентик».
Наш із тобою.
З днем народження, друже!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: