“Сатисфакція” aka “Венеційський купець”

13 Кві

"То скільки, кажете, потрібно вам дукатіЎ?.."


І знову Молодий театр, цього разу «Сатисфакція» за «Венеційським купцем» В. Шекспіра, вистава неоднозначна, неоднозначні ж збирає й відгуки.
Як на мене, то за півроку це буде безумовна окраса репертуару: коли трохи лаконічнішими стануть декорації й костюми, трохи вляжеться темп (бо часом виникає враження, що дехто на потяг запізнюється), трохи відрегулюється звуковий баланс, трохи відшліфуються деякі сцени… але мусите бачити, всюди я ставлю «часом», «трохи» і «деякі», і зовсім не за принципом «если кто-то кое-где у нас порой…»
А зі щирого побоювання щось порушити чи сказати не так. Банальністю будуть балачки про вічно юного Шекспіра: натомість скажу, що ця «комедія», а насправді драма, як і будь-яка інша, надає підстави для міксування жанрів і стилів: трагедії й мюзиклу, класичних підмостків та пересувного шапіто.

Кирило Бін у ролі Ланчелота. Усі фото - з Театрального порталу


Крім того, як будь-який справжній твір, вона живе (і набуває сенсу!) в переплетінні алюзій та паралелей. Скажімо, до «Загибелі Марата» Жака-Луї Давида, якого дзеркально відбиває Олексій Вертинський в останній сцені самогубства у ванні. До вуличних співів венеціянців, чудово наслідуваних львівською «Піккардійською терцією» і відтак милим хлоп’ячим квартетом, який зірвав оплески, виконавши у виставі everygreen «Санту-Лючію». До кіноверсій «Ромео і Джульєтти»: як класичної від Франко Дзеффіреллі, так і осучасненої від База Лурмана з ді Капріо в головній ролі. Зрештою, до вистави того ж Молодого театру за «Марією Стюарт» Шіллера: схоже вирішення сцен, трактування героїв та їхньої взаємодії, це вже окрема театральна традиція.

фінальна сцена

Але щось я забагато про традиції, здається. Чи є щось нове, іманентне? Так, звичайно: потрактування сюжетних пар: Антоніо – Басаньйо, Порція – Нерісса, Порція – Басаньйо, Джессіка – Лоренцо, Шейлок – Тубал, Шейлок – Джессіка. Враження таке, що у спектаклі це все – безкінечні вправляння у змаганні «хто любить найсильніше?». Та й то сказати, чиє почуття міцніше: сильне чоловіче кохання, дружня мовчазна підтримка, батьківська гіпертурбота, юнацький сексуальний шал, навзаємні пестощі двох тигриць?
Чи все ж таки – любов жінки до чоловіка? Та, що сильніша за потяг до влади, помсти і грошей. Та, що приносить найвище задоволення, а це, власне, і є найбільш точний відповідник слова «сатисфакція».

Advertisements

Відповідей: 10 to ““Сатисфакція” aka “Венеційський купець””

 1. frauleinkaoru Квітень 13, 2011 at 11:40 am #

  на дукатіу пожалуй схожу 🙂

 2. mamache Квітень 13, 2011 at 12:01 pm #

  сходи
  мне понравилось. ну, сыровато чуть-чуть, но новый же спектакль. я потому пропускаю всегда премьеру, куда спешить, все уляжется, все отшлифуется.
  и будет супер.

 3. го Квітень 13, 2011 at 12:18 pm #

  >бо часом виникає враження, що дехто на потяг запізнюється

  не на поезд, на шахтер-ювентус

  • frauleinkaoru Квітень 13, 2011 at 12:46 pm #

   хахаха, я хотела из приличия промолчать. и там был шахтер-барселона же?

   • mamache Квітень 13, 2011 at 3:09 pm #

    даааа,
    твиттер наше фсе

  • mamache Квітень 13, 2011 at 1:01 pm #

   на шахтер – барселона, если уж быть точным
   не хотела бруидю выдавать)))

 4. frauleinkaoru Квітень 13, 2011 at 12:48 pm #

  а почему виллина фотка не висит в цехах?

 5. papik Квітень 13, 2011 at 1:29 pm #

  Для меня открытие этого спектакля – Бин. Удивительная трагикомическая фигура. Душа прошла всі стадії печалі – тепер уже сміятися пора (с)

 6. mamache Квітень 13, 2011 at 2:41 pm #

  да.
  прекрасный мистер Бин
  трагичен, как любой приличный комик

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: